Ważne

OnePlus ledwo uporał się z jednym problemem w OnePlus 5, a już musi rozwiązać kolejny

OnePlus 5 może nie tyle jest niewypałem, ale trudno nie zauważyć, że co chwilę producent musi mierzyć się z nową „aferą” z nim w roli głównej. Było już m.in. „oszukiwanie” w benchmarkach, zamontowany do góry „nogami” wyświetlacz oraz bug, uniemożliwiający połączenie się z numerami alarmowymi (został już on wyeliminowany). Teraz użytkownicy skarżą się na kolejny problem.

Dziś na forum OnePlusa pojawił się nowy wątek, w którym właściciele OnePlus 5 skarżą się na ponadprzeciętne zużycie energii. I może nie byłoby w tym nic aż tak specjalnego, gdyby nie fakt, że dzieje się to w nocy, kiedy smartfon leży zupełnie bezczynnie obok łóżka. Bateria potrafi bowiem przez 7-8 godzin stracić od 20% do 25% zmagazynowanej energii (a w najbardziej ekstremalnych przypadkach nawet i 50%!).

Co gorsza, użytkownicy OnePlus 5 zauważyli, że dzieje się tak dopiero od kilku dni. Zbiega się to więc w czasie z udostępnieniem przez OnePlus aktualizacji, mającej na celu wyeliminowanie problemów, pojawiających się w momencie korzystania z VoLTE i próby połączenia się z numerem alarmowym (smartfon w takiej sytuacji samoczynnie się restartował). A to oznacza, że z dużym prawdopodobieństwem rozwiązała jeden problem, ale „przypadkiem” wywołała kolejny. Niestety, tak się zdarza i to nierzadko.

Co ciekawe, na forum wypowiadają się także osoby, które twierdzą, że one nic takiego u siebie nie zauważyły. Niektórzy drenaż baterii próbują zgonić na fakt, że użytkownicy OnePlus 5 zostawiają odpalonych w tle kilka aplikacji i idą spać. Jest to jednak absurdalne tłumaczenie, ponieważ smartfon powinien rozpoznać, że nikt z niego nie korzysta i szybko przejść w stan głębokiej hibernacji (jest to jedna z funkcji oszczędzania energii, która pojawiła się w Androidzie Marshmallow i została udoskonalona w Androidzie Nougat).

OnePlus nie wypowiedział się jeszcze w tej kwestii, ale podejrzewam, że jest to już tylko kwestia czasu. I powinna, ponieważ właściciele OnePlus 5 nie kryją swojej frustracji.

Źródło: OnePlus Forums przez Android Headlines

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona