Ważne

Korzystasz z aplikacji My Knox? To lepiej rób kopie zapasowe, bo pewnego dnia możesz się niemiło zdziwić

Chociaż Samsung namawia swoich klientów, aby przestali korzystać z aplikacji My Knox i „przesiedli” się na Bezpieczny Folder, to gros z nich wciąż korzysta z tego programu. Muszą oni jednak wiedzieć, że powinni regularnie robić kopie zapasowe przechowywanych tam plików, ponieważ pewnego pięknego dnia mogą się niemiło zdziwić.

Okazuje się bowiem, że jeżeli użytkownicy smartfonów, które otrzymały aktualizację do Androida 7.0 Nougat, postanowią włączyć tryb maksymalnego oszczędzania energii, mogą niechcący doprowadzić do tego, że ich dane z aplikacji My Knox znikną.

A trzeba wiedzieć, że jest to proces nieodwracalny i utraconych rzeczy nie da się w żaden sposób odzyskać. Dlatego Samsung zaleca, aby użytkownicy regularnie robili kopie zapasowe przechowywanych w programie My Knox danych. Żeby to zrobić, należy udać się do zakładki Kopie zapasowe i odzyskiwanie, a następnie wybrać odpowiednią pozycję. Wówczas wszystkie pliki zostaną wyeksportowane do usługi Samsung Cloud, skąd w każdej chwili będzie można je przywrócić.

Wśród urządzeń, których użytkownicy mogą obawiać się o utratę swoich danych z aplikacji My Knox w przypadku włączenia trybu maksymalnego oszczędzania energii, wymieniono Galaxy S6, Galaxy S6 Edge, Galaxy S6 Edge+, Galaxy S6 Active, Galaxy Note 5 i Galaxy J3 Pop.

Samsung zapewnił, że w trybie pilnym pracuje nad rozwiązaniem i w najbliższym czasie udostępni odpowiednią aktualizację oprogramowania. Miejmy nadzieję, że stanie się to jak najszybciej. Na razie jednak trzeba postępować według zaleceń producenta: regularnie robić kopie zapasowe i nie włączać trybu maksymalnego oszczędzania energii.

Źródło: Samsung

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona