Ważne

Z Wi-Fi Calling od teraz skorzysta znacznie więcej klientów Orange. Sprawdź, czy Ty też

Do tej pory z WiFi Calling w Orange mogli skorzystać wyłącznie posiadacze Samsungów Galaxy S8+, Galaxy S8, Galaxy S7 Edge, Galaxy S7, Galaxy S6 Edge i Galaxy S6 oraz iPhone’ów 7 Plus, 7, 6S Plus, 6S, 6 Plus, 6 i SE. Była to więc bardzo „elitarna” grupa. Jednak od teraz usługa będzie dostępna dla znacznie szerszego grona użytkowników.

Orange udostępniło bowiem w Sklepie Play >aplikację WiFi Calling<. Może ją pobrać każdy klient, który posiada smartfon, pracujący pod kontrolą systemu operacyjnego Android 5.0 Lollipop lub nowszego. W praktyce oznacza to więc właściwie większość abonentów tego operatora. Oczywiście mowa tu zarówno o osobach, które korzystają z ofert abonamentowych, jak i o użytkownikach usług pre-paid, popularnie zwanych „na kartę” (choć w tym ostatnim przypadku nie działa to za granicą).

Zasada działania WiFi Calling jest banalnie prosta. Wystarczy bowiem zainstalować udostępnioną przez Orange aplikację i dać jej dostęp do zapisanych w smartfonie kontaktów, a następnie połączyć się z dowolną siecią Wi-Fi. Wówczas na górnej belce pojawią się dwie ikonki: słuchawki i symbolu Wi-Fi w pomarańczowym kółku oraz kluczyka – to oznacza, że każde połączenie będzie realizowane z wykorzystaniem tej usługi.

Z WiFi Calling mogą korzystać również osoby, które nie kupiły smartfona w Orange – wystarczy, że włożona jest karta SIM tego operatora. Jeżeli ktoś ma urządzenie z Dual SIM, to musi mieć ustawione, żeby połączenia realizowane były przez tę kartę SIM. Jeśli zasięg Wi-Fi na to pozwoli, automatycznie włączy się też jakość HD Voice.

Cena za każdą minutę połączenia, realizowanego przez WiFi Calling, jest zgodna z cennikiem oferty, z której korzysta dany klient. Gdy ktoś ma no limit, to po prostu nic nie zapłaci. Dotyczy to również rozmów z zagranicy do Polski, choć jak już wspomniałem, nie użytkowników ofert na kartę.

Więcej na temat WiFi Calling dowiecie się ze >strony Orange<. Trwają też prace, aby usługę wprowadzić także w nju mobile.

Źródło: Orange

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona