Za pieniądze można kupić wszystko. Nawet baterię 9000 mAh do Xiaomi Mi 6

Xiaomi Mi 6 ma akumulator o pojemności 3350 mAh. To mimo wszystko dużo, ponieważ konkurenci mają mniejsze baterie (np. Honor 9 3200 mAh; Huawei P10 3200 mAh; HTC U11 3000 mAh; LG G6 3300 mAh; Samsung Galaxy S8 3000 mAh; Sony Xperia XZ Premium 3230 mAh). Jednak dla niektórych to może być wciąż za mało. Dla takich osób skierowana jest możliwość zaimplementowania ogniwa nawet 9000 mAh.

Smartfony Xiaomi bardzo chętnie poddawane są wszelkim modyfikacjom – tym hardware’owym również. Wystarczy przypomnieć sobie, że chińscy sprzedawcy oferowali w przeszłości “dołożenie” RAM-u do Mi 5, by ten miał go łącznie 6 GB. Teraz, gdy największym zainteresowaniem cieszy się Mi 6, nasi niezwykle kreatywni znajomkowie z Państwa Środka wymyślili nową usługę.

A konkretniej możliwość podmiany akumulatora na taki o większej pojemności. Klienci do wyboru mają trzy opcje: 6700 mAh (220 juanów, ~125 złotych), 7000 mAh (260 juanów, ~145 złotych) i 9000 mAh (340 juanów, ~190 złotych). Ceny nie są więc wygórowane w porównaniu z korzyścią, jaką otrzymuje klient. W ostatnim przypadku podejrzewam, że smartfon spokojnie wytrzymałby w porywach nawet i tydzień na pojedynczym ładowaniu.

Oczywiście nie jest tak, że Chińczycy wymyślili jakąś ekstremalnie nowoczesną i zaawansowaną nanotechnologię, umożliwiającą “upakowanie” 6700, 7000 czy nawet 9000 mAh w baterii wielkości 3350 mAh. Nie. Podmieniane akumulatory są znacznie większe, dlatego konieczna jest wymiana całych plecków i pogodzenie się z faktem, że Mi 6 będzie miała pokaźnych rozmiarów “garba”.

Jak możecie się domyślić, taka modyfikacja oznacza również świadome pożegnanie się z gwarancją. Nie wiem też, jak jest z bezpieczeństwem takich rozwiązań, ale raczej na pewno obarczone są one jakimś ryzykiem. Dlatego ja osobiście bym się na takie coś nie zdecydował. Ale wiem, że inni mogą nie mieć oporów. W końcu gdyby nie było zapotrzebowania na takie coś, to nie pojawiliby się sprzedawcy, którzy wyjdą naprzeciw oczekiwaniom klientów.

A Wy co sądzicie o takich modyfikacjach?

Źródło: Taobao.com przez GizmoChina; Xiaomi (zdjęcie tytułowe)

Komentarze

 • Marcis

  To już lepiej powerbank Xiaomi 20000mAh.

  • teges

   I srebrna taśma :)

   • Maxik

    Czarna ładniejsza :)

    • teges

     Izolacyjna nie lubi się z ciepłem. Szybko klej się roztapia

   • Marcis

    No wiesz, jak kupisz powerbanka nie tracisz gwarancji. No ale cóż, ja się nie wypowiadam. Dałem tylko alternatywe, tej baterii. Zamiast srebrnej tasiemki, lepiej gumkę recepturke. ;)

    • teges

     Nie wiem czy taka gumka wytrzyma ;)
     Według mnie powerbank lepszy, ale taki wielki to przesada. Mam 10 000mAh od OnePlus’a i większego bym nie chciał, bo byłby za ciężki i duży by trzymać w kieszeni.

     • Marcis

      Sam ma kilka power bank’ów Xiaomi, 2x 10000 mAh i 20000mAh. Prawda ten 20000mAh jest za wielki, jedynie do plecaka, albo schowka samochodu. Ale 10000mAh Xiaomi v2 łatwo nosić w kieszenie z telefonem.

 • Arrczi

  Wolę milimetr grubszą obudowę i baterię koło 4000 mAh.

 • Tobiasz Gęślak

  9000 mAh (340 mAh, ~190 złotych). W tym miejscu jest błąd. mAh powtórzone jest dwa razy.

 • Jacek Erazmus

  Mam taką modyfikacje w S 5 Bateria wytrzymuje 2 pełne dni ale telefon jest ciężki jak cegła Niestety coś za coś

 • GadAnkh

  Xiaomi powinno samo zaoferować taką usługę i byli by na topie dbałości o klienta.

 • smartmaniak

  Super pomysł telefon nie jest jakimś przesadnym grubasem nawet z tą obudową. Szkoda że producent nie oferuje tego w standardzie. 3 dni na bateri to by było świetne.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona