Ważne

LG V30 nie będzie tak bogato wyposażony jak myśleliśmy

Przez niedosyt, jaki pozostawił po sobie LG G6, oczekiwania wobec LG V30 bardzo urosły. I wydawało nam się oczywiste, że LG im sprosta. Tymczasem okazuje się, że na pewno nie w 100%.

Skąd to wiemy? Ano stąd, że w bazie Geekbench pojawił się smartfon o oznaczeniu kodowym LGE LG-H932PR, którym na 99% jest LG V30. Jednoznacznie wskazuje na to procesor, jaki napędza ten model. Jest to bowiem ośmiordzeniowy Qualcomm Snapdragon 835 (benchmark zawsze pokazuje w tym przypadku częstotliwość taktowania 1,9 GHz) z układem graficznym Adreno 540.

Jednak o wiele ciekawsza jest informacja o ilości pamięci operacyjnej w LG V30. Dotąd wszyscy powtarzali, że smarton zostanie wyposażony w 6 GB RAM. Tymczasem Geekbench podaje, że urządzenie miało do dyspozycji „zaledwie” 4 GB RAM. Nie mówię, że jest to mało (bo w większości przypadków wystarcza), ale chodzi o to, że mieliśmy nadzieję na 6 GB RAM.

Oczywiście niewykluczone, że na rynku pojawi się również wersja z 6 GB RAM, aczkolwiek patrząc po tym, co LG zrobiło z LG G6, nie robiłbym sobie nadziei. Chyba, że smartfon pojawi się także w Chinach, to wówczas Koreańczycy mogą zaoferować klientom 6 GB RAM. Ale tego też nie byłbym taki pewien, ponieważ producent nie sprzedaje LG G6 w Państwie Środka.

Na koniec trzeba dodać, że LG V30 pracował podczas testu pod kontrolą systemu Android 7.1.2 Nougat.

LG V30 w Geekbench (fot. Tabletowo.pl)

LG zapowiedziało już premierę LG V30 – wiemy, że smartfon zadebiutuje 31 sierpnia na konferencji w Berlinie, której rozpoczęcie przewidziano na godzinę 9:00.

Źródło: Geekbench przez Phone Arena

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona