Ważne

LG V30 – slidera nie będzie, dodatkowego wyświetlacza też nie?

Jeżeli chodzi o LG, to w ciągu ostatnich dni czekaliśmy przede wszystkim na premierę modelu Q6. Jego już jednak poznaliśmy, a właśnie pojawiły się nowe informacje o LG V30. Okazuje się, że prawdopodobnie zabraknie w nim dodatkowego wyświetlacza – znaku rozpoznawczego tej linii. 

W gruncie rzeczy pojawiło się wiele plotek na temat tego, jak może wyglądać dodatkowy ekran w LG V30. Jedną z ciekawszych wizji było zbudowanie urządzenia typu slider, w którym to rozwiązanie zaprezentowano w zupełnie nowy sposób. Mógłby on pełnić funkcję na przykład klawiatury ekranowej.

Niezawodny zazwyczaj Evan Blass już w zeszłym roku przewidywał jednak, że w następcy LG V20 w ogóle zabraknie pomocniczego ekranu. Chociaż wydawało się, że byłby to dziwny ruch ze strony koreańskiego producenta, wygląda na to, że tak właśnie się stanie.

Na opublikowanych renderach smartfon przypomina raczej flagowego G6 niż modele serii V. Urządzenie prawdopodobnie wykonane jest ze szkła i aluminium. Oznacza to, że zapewne utraci on atut poprzedników w postaci wymiennej baterii. Według spekulacji doczeka się za to bezprzewodowego ładowania.

Co może ucieszyć wiele osób, nie zabraknie złącza słuchawkowego. Zostanie ono jednak przeniesione na górną krawędź telefonu. Na dole umieszczone zostanie za to wejście USB typu C, głośnik oraz mikrofon.

Na tylnym panelu znalazł się za to podwójny obiektyw aparatu. Pod nim pojawił się jeszcze czytnik linii papilarnych. Poniżej możecie zobaczyć galerię pozostałych zdjęć, jak również film prezentujący urządzenie.

Muszę jednak podkreślić, że to tylko nieoficjalny render. Nie potwierdza ani nie zaprzecza tego, jak ostatecznie będzie wyglądać LG V30. Jest tylko prezentacją tego, co udało się stworzyć grafikowi po zapoznaniu się z aktualnymi doniesieniami. I to nie wszystkimi, gdyż według innych plotek, V30 będzie charakteryzował się bardzo specyficznym ekranem. Z tym projektem możecie zapoznać się tutaj.

W moim odczuciu ten render mocno, za mocno przypomina LG G6. Seria V była ciekawą odskocznią od pozostałych, oferowanych na rynku modeli. Pozostaje liczyć jedynie na to, że w tym przypadku producent jeszcze czymś nas zaskoczy, lub że powyższe grafiki mocno odbiegają od prawdziwego LG V30.

źródło: MySmartPrice

Komentarze

 • Arrczi

  Będzie S835 i się sprzeda.

  • Jarek

   Nie sprzeda się bo gdy zadebiutuje z ceną 3999 zł to konkurencja będzie o 1000 zł tańsza, wykastrowany z dodatkowego wyświetlacza nie będzie miał nic więcej przemawiajacego za tym żeby ten 1000 do niego dołożyć, to cena z powietrza, może być 700, 500 zł, ale zasada ta sama

   • Arrczi

    A skąd cena 4000 PLN?

    • galakty

     Cena jest realna niestety. G6 kosztuje 3200 zł, V30 jest wyżej pozycjonowany. Poza tym… My tu gadamy, a będzie w Polsce dostępny? Jeśli nie, to cena wyrówna się z krajowym G6 :D

    • Jarek

     Napisałem że cenę podałem z powietrza, ale nie jest taka całkowicie nierealna, na pewno będzie drożej niż g6 w momencie premiery, LG lubi zaskakiwać wiec 3999 wcale by mnie nie zdziwiło, tzn zdziwiło w stosunku cena /jakoś /oferowana funkcjonalność, ale nie zdziwilaby sama wycena producenta

 • pepe444

  Aha, zabiorą mu dodatkowy wyświetlacz, baterię przylutują na stałe, ale zostawią gniazdko słuchawkowe, jest radość! Zupełnie jak Stalin, dobry, bo dał dziecku cukierka, a przecież mógł zabić.

  • Karton

   Formę obu wyświetlaczy będzie pełnił jeden ekran

 • Konrad Uroda-Darłak

  “Według spekulacji doczeka się za to bezprzewodowego ładowania.” Ehh, też mi pocieszenie.

 • lanister

  Mam nadzieję, że będę mieć wybór i kupię w końcu szklany smartfon, bo na nie ma tego nigdzie :D :D :D

 • AdikX91

  Nie wiem po co się jarać tym telefonem, jak i tak nie ukaże się w Europie…

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona