Ważne

Przycisk Bixby w Samsungu Galaxy S8 bezużyteczny nie tylko dla nas – problemy z asystentem w USA

Asystent głosowy Bixby miał być jednym z najważniejszych powodów, dla których ludzie mieli kupować Samsunga Galaxy S8. Jak się okazało, uruchomienie inteligentnego pomocnika to nie kaszka z mleczkiem – producentowi zeszło kilka miesięcy, zanim Bixby zaczął być używalny w Korei Południowej, a Amerykanie, mimo zapowiedzi, nadal czekają na asystenta mówiącego po angielsku.

Rzecznik Samsunga w Korei Południowej wypowiedział się, że “rozwój Bixby w innych językach trwa dłużej, niż się spodziewano, głównie ze względu na braki w bazach danych.”. Technologia uczenia maszynowego, na której Bixby bazuje, wymaga dużej ilości takich danych, a asystent nie “przeczytał” jeszcze wystarczającej ilości stron i nie wykonał odpowiednio dużo interakcji, żeby być przydatnym.

Innym powodem opóźnienia Bixby była luka w komunikacji między inżynierami Samsunga w Korei Południowej i Kalifornii. Zgodnie z nieoficjalnymi informacjami, uruchomienie usługi głosowej Bixby w Stanach Zjednoczonych spodziewane jest jesienią. Zobaczymy, jak późna będzie to jesień. Konsumenci z USA, którzy zdecydowali się na testy asystenta głosowego, nie byli zachwyceni jakością jego działania – problemów przysparzało zwłaszcza rozpoznawanie głosu.

Samsung spóźnił się ze swoim asystentem głosowym. Inni technologiczni giganci już od dawna prowadzili badania oraz wprowadzali odpowiednie procedury: Amazon, Apple, Google, a nawet Microsoft mają swoich inteligentnych pomocników.

Firma konsultingowa Ovum z Londynu przewidywała, że Bixby stanie się drugim co do wielkości asystentem głosowym do 2021 roku. Pierwsze ma być Google ze swoim Google Assistant. Nie byłbym zbyt pewien tak optymistycznej dla Samsunga prognozy, zwłaszcza, że Alexa od Amazonu trafia do coraz większej liczby urządzeń.

Bixby ma jednak spory potencjał. Wiadomo, nie w naszym kraju, ale w ujęciu globalnym. Samsung przejął w zeszłym roku Vivid Labs – firmę, która powołała do życia Siri dla Apple. Jej osiągnięcia nie zostały jednak wykorzystane w obecnym asystencie Samsunga, także na efekty współpracy tej firmy trzeba będzie jeszcze poczekać.

My mamy czas. Tylko czy Samsung ma?

źródło: The Korea Herald przez Sammobile

Komentarze

 • Michal

  …….. a wystarczy pozwolić ustawić przycisk bixby jako latarkę i wszyscy będą zadowoleni :)

 • Kuba Sojka

  Samsung ma nasz język du…, tak jak inne firmy z asystentami glosowym w Polsce dupa

  • marcus1212

   a kto dba o zaściankowe kraje?

  • Vallenrod

   Najpierw sie niektorzy chawala ,ze polski to najtrudniejszy jezyk swiata (kompletna bzdura) a teraz narzekania. Za maly rynek w porownaniu do anglo-jezycznego .

 • Vallenrod

  To ciekawe bo kiedy uzywalem Svoice (produkt Samsunga) to nie mialem problemu z rozpoznaniem komend mimo ,ze do lokalnego akcentu troche mi brakuje .

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona