Jest szansa, że Virgin Mobile zacznie na siebie zarabiać

To nie tak, że Virgin Mobile jest biedne, bankrutuje i tak dalej – co to, to nie. Chodzi o osiągnięcie punktu, w którym firma będzie stabilna i trwale rentowna. Ma w tym pomóc zwiększenie liczby abonentów do 100-150 tys. do końca roku. Czy to się uda? Zobaczymy – obecnie baza abonencka MVNO to około 10 tys. klientów.

W sumie Virgin Mobile obsługuje prawie pół miliona kart SIM. Większość z nich działa w ofertach na kartę. Nic dziwnego, że czerwony operator kojarzony jest głównie jako marka pre-paidowa. Zmiany są powolne, ale idą w dobrym kierunku. Pod koniec wakacji Virgin Mobile ruszy z planami multiSIM, a jeszcze później pojawi się coś specjalnego dla małych firm.

Firma zapowiadała osiągnięcie progu stałej rentowności na przełomie 2017 i 2018 roku. Lepiej, żeby tak się stało – byłby to jasny sygnał dla inwestorów, że nie warto wycofywać się z biznesu i pozostawić swoje środki w Virgin Mobile. Pewnym problemem są ostatnie wydarzenia związane z Roam Like At HomeWirtualny operator, działając na bardzo niskich marżach musi liczyć się z tym, że nie jest w stanie równoważyć kosztów roamingu, tak jak jego więksi koledzy. Dlatego firma zwróciła się do prezesa UKE o możliwość wprowadzenia opłat wyrównawczych.

Grażyna Piotrowska-Oliwa, prezes zarządu Virgin Mobile Polska

Virgin Mobile, zyskując status operatora, który na siebie zarabia, mógłby negocjować partnerstwo infrastrukturalne z kimś innym niż z PLAY. Od strony technicznej taka zmiana byłaby możliwa, choć prezes Virgin Mobile Polska, Grażyna Piotrowska-Oliwa, podkreśla, że pod skrzydłami PLAY operatorowi jest całkiem dobrze – dowodzi tego pozycja firmy wśród MVNO w Polsce (aż 60% rynku).

Przed Virgin Mobile czas wzmożonych wysiłków. Zyskanie do końca roku 100 tysięcy abonentów – takich, którzy przeszliby na niego z karty, czy też pozyskanych z innych sieci – to spore wyzwanie. Na rynku usług telekomunikacyjnych jest bardzo ciasno, a konkurencji nie daje się żadnej taryfy ulgowej. Taką proponuje się tylko swoim klientom.

źródło: telko.in

Komentarze

 • Wojciech Wit Gruszczyński

  Nie mogę się doczekać kiedy pod koniec lipca skończy się umowa z T-Mobile – prawie 20 lat, 6 numerów w tej samej sieci i najwybitniejsze olewanie stałych klientów na rynku.

  • Ziemniaczek

   Się ciesz, że nie masz numeru w sieci Play, tam to jest dopiero samowolka i kręcenie klientów. :))

  • Bartłomiej Kaliński

   Mi ostatnio kończyła się roczna umowa na abonament, którą chciałem przedłużyć na kolejne 12 miesięcy. Dowiedziałem się, że nie ma takiej możliwości. Do dzisiaj nie rozumiem dlaczego bardziej woleli stracić klienta niż przygotować taką umowę.

   • Wojciech Wit Gruszczyński

    Ja słyszałem, (ale to nie jest jakieś super potwierdzone), że oni się nastawiają na korporacje. Negocjują indywidualnie kilka tysięcy numerów z jakąś Coca-Colą czy Shellem a resztę mają w nosie.

  • Kajo

   Akurat teraz jak będziesz odchodzić to Timo będzie parł na to, aby robić dobrą ofertę, ale 20 lat to niezły wynik, Iphone’a nie dostałeś? ;) Ja najdłuższy staż miałem z Simplusem (od początku marki i prawie do końca), ale później zaszlachtowali dobrze kojarzącą się innowacyjną markę/ofertę i znalazłem się w tym lichym Playu :)

   • Wojciech Wit Gruszczyński

    Od 1998, czyli 19 lat – Japko dawali tylko tym “okrągłym”. Gadałem kiedyś z konsultantem, jak to jest, że tak gardzą stałymi klientami? Odparł, że “klienci byli niewdzięczni i ja ktoś dał pińc złoty mniej to przenosili numer, więc nie warto się o takich bić”.
    Jasne, to nie prezes a jakiś telefonista tako rzecze, ale pozostawię to bez komentarza.

 • adq

  Powodzenia. a ja właśnie uciekam z virgin i zabieram całą rodzinę do a2m, bo coraz częściej transfer danych działa jak kpina, np. w miastach, z rzekomym zasięgiem 2-3 kreski LTE, Google Maps nie jest w stanie doładować danych do kolejnego skrzyżowania przy zmianie trasy. Pomimo rzekomej czapy ustawionej na 1,5mbps na masztach roamingowych rzeczywista prędkość rzadko przekracza 1mbps i wcale nie jest to prędkość ciągła. Być może to właśnie wprowadzana po cichu rezygnacja z roamingu krajowego, ale nie zamierzam w tym dalej uczestniczyć.

  • Ziemniaczek

   a2m to nadal srus, ale faktycznie lepszy zasięg LTE :)

  • Kajo

   a2m może i dobra oferta, ale obsługa, kanał informacyjny, brak sensownych kodów i apki nie robią dobrego wrażenia.

  • Jaro

   Jak w roamingu masz 1mbps to po co ustawiasz roaming na sztywno? W miastach play czesto ma lepsze transfery niz konkurencja. No chyba ze te skrzyżowania masz po wioskach to tam faktycznie z playem jest niewesoło.

  • Joorre

   Obwiniaj Play’a za kiepską infrastrukturę oraz ich politykę, która usuwa usługodawców. w mojej okolicy jakość internetu oraz rozmów przez Play/Plus to porażka po całej linii. LTE od Play lub Plusa chodzi jak 2G od T-mobile. 3G od T-mobile to istny demon prędkości. FIlmik w HD można sobie na spokojnie obejrzeć.

 • eniro

  Jak by nie to że zasięg główny jest z Play to bym się zastanowił a tak podziękuje serdecznie wolę Lajt Mobile na zasięgu Plusa. Tam mam 10 GB Internetu i wszystko nielimitowane za 16 zł

  • www

   Nie wprowadzaj ludzi w błąd.

   • eniro

    Jak niby to robię ?? Jakoś nie bardzo rozumie twojego komentarza. Napisałem prawdę !

 • Kajo

  Jednym słowem – zaczną wykazywać zyski i biznes idzie do sprzedaży, bo zyski są zbyt małe dla właściciela. A i do tego może nie dojść (tj. wykazywania zysków) :)

  Szkoda bo MVNO zawsze pokazywały, że dobrze skonstruowana i elastyczna oferta to coś czym trzeba walczyć, przyciągać klientów. Dobitnie pokazały to przykłady Timo i Plus.

 • antyUe

  Nie rozumiem jak mozna miec inna siec niz VM. Chyba ze ktos lubi przeplacac. Do 20zl mamy realny no limit i najwiecej GB ze wsZystkich. Kiedys nawet jak byl bonus polowa za doladowanie to jak sie wpisywalo ciagle ten samo doladowanie to dawali i tak bonus i mozna bylo miec nawet tysiac zl mimo komunikatu o blednym kodzie :D ehh stare dobre czasy

  • wojciech wojtkowski

   niektórzy wyjeżdżają za granicę, a ich oferta roamingowa od dawna jest słaba – dlatego zrezygnowałem z nich już ponad rok temu

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona