Ważne

To już pewne: Samsung Galaxy Note 8 nie będzie miał czytnika linii papilarnych w ekranie

Może nie wszyscy, ale na pewno większość miała nadzieję, że Galaxy S8 będzie pierwszym smartfonem ze zintegrowanym z wyświetlaczem czytnikiem linii papilarnych. Samsungowi się to jednak nie udało, dlatego nadzieje “przeniosły” się na Galaxy Note 8. I na początku taki scenariusz wydawał się całkiem prawdopodobny, ale aktualnie praktycznie wszystko wskazuje, że i tym razem Koreańczycy zastosują “klasyczny” skaner.

Pierwszy ku temu sygnał dał anonimowy pracownik koncernu, który zdradził jednemu z zagranicznych serwisów, że faktycznie producent miał zamiar zastosować w Galaxy Note 8 zintegrowany z wyświetlaczem czytnik linii papilarnych, ale ostatecznie, z uwagi na pojawiające się problemy, zrezygnowano z tej innowacji i zdecydowano się na “klasyczny” skaner (nieoficjalne szkice sugerują, że będzie on okrągły i znajdzie się nie obok, a poniżej obiektywu aparatu głównego, być może podwójnego).

Szkic prezentujący prawdopodobny wygląd Note’a 8

Do tej pory nie wiedzieliśmy jednak, o jakie “problemy” chodzi (wspomniany pracownik zdradził jedynie, że jeden z nich dotyczy bezpieczeństwa). Ale właśnie się to zmienia, ponieważ pojawiły się nowe doniesienia, uchylające kilku rąbków tej tajemnicy. Według nich, zaimplementowany bezpośrednio pod taflą wyświetlacza czytnik powodował, że panel był w tym miejscu znacznie jaśniejszy, co oczywiście jest niedopuszczalne, ponieważ wpłynęłoby negatywnie na komfort użytkowania smartfona.

Kolejnym problemem, z jakim podobno mierzy się Samsung jest fakt, iż chip ze skanerem nie jest wystarczająco transparentny. To też jest kłopotliwe, ponieważ – na obecnym etapie – jest przez to widoczny dla użytkownika – a to także nie może mieć miejsca. Szczególnie, że to również nie pozostałoby bez wpływu na komfort podczas korzystania z urządzenia (najbardziej byłoby to zapewne widoczne przy wyświetlaniu jaśniejszych barw).

Dlatego nie ma co liczyć, że w Galaxy Note 8 znajdzie się to innowacyjne rozwiązanie. Może Apple lub Xiaomi się uda. Chociaż ostatnio w sieci pojawiły się informacje, że wszystkich wyżej wymienionych może prześcignąć… Vivo. Co więcej, producent podobno ma już nawet działający prototyp. Jednak czy to prawda, a nie tylko zręcznie zrobiona mistyfikacja – zobaczymy za jakiś czas. Jeżeli dobrze wnioskuję, do premiery Vivo Xplay 7 (przypomnę, ze Vivo Xplay 6 zadebiutował w połowie listopada 2016 roku).

*Na zdjęciu tytułowym Samsung Galaxy S8+ (pod linkiem znajdziecie jego recenzję)

Źródło: The Korea HeraldWeibo przez Android Headlines, Phone ArenaWeibo (Pan Jiutang)etnews przez Android Authority

Komentarze

 • Na przodzie dalej im miejscie zostało, skaner odciskow w telefonie na przodzie jest wygodniejszy, praktyczniejszy i bezproblemowy niż najlepszy skaner tęczówki

 • Gamer

  Po co się przejmują? Apple zrobi… panel będzie krzywo podświetlony, jaśniejszy, skaner za mało transparentny a na końcu i tak będzie “it’s not a bug, it’s a feature” :P
  A tak poważnie to czekam na Note 8 z niecierpliwością:)

 • Polaczek

  Proponuję aby tym razem umieścili go nad aparatem. Będzie jeszcze gorzej w niego trafić palecem.

  • krzjna

   Nieee, lepiej na dolnej krawędzi obok głośnika. Takiej ergonomii nawet Apple będzie zazdrościć.

 • sqbany

  gdyby nie zaginali nie potrzebnie krawedzi ekranu dla dizajnu i emejzingu to mogli by dac czytnik na bocznej sciance w przycisku jak w telefonach sony, zreszta nie wiem czemu producenci maja takie cisnienie na te czytniki

  • Maciek

   Mają ciśnienie, bo jest to mega wygodne. Sam nie wyobrażam sobie braku czytniki linii papilarnych, bo jest to szybkie i bezpieczne. Zresztą niedalej jak wczoraj uratowało mnie to przed tym, że żona dowiedziała się o kochance. Jakbym tego nie miał (a hasło czy wzór łatwo podejrzeć) to miałbym dzisiaj niefajnie, a tak jest nadal fajnie.

 • VMortens

  To, że nie ma go w ekranie, to jeszcze pal sześć. Ale fakt, że Samsung nie potrafi umieścić na wąskim dolnym paseczku fizycznego guzika ze skanerem, to jest mega porażka! Lenovo nie miało takiego problemu w wypuszczonym już daawno ZUK Edge.
  To co mnie od nowych Samsungów odrzuca, to właśnie przyciski ekranowe i beznadziejne położenie skanera.

 • Ja

  Proszę pani ,pani mąż ma kochankę i sam się do tego przyznał :-):-):-):-):-):-):-):-) a tak na poważnie Samsung od nieszczęsnej bateri nie może się pozbierać biel mu się myli z różem skaner umieszcza prawie na aparacie wszystko robi na okrągło i nie słucha urzytkowników

 • Jakub Edward Kowalsky

  ja myślę, że już w Note 8 Samsung przestanie się czaić i umieszczą czytnik w module aparatu tak że szkło w aparacie będzie miało dwa zastosowania skoro i tak ponad połowa ludzi w s8 tam właśnie trafia.

 • Bed

  Ale siara a Vivo zrobił ten Samsung schodzi na psy będą jaja jak apple zrobi w 8 CE Samsung dno.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona