Ważne

Play w pierwszym kwartale 2017 roku odnotował znaczny wzrost klientów abonamentowych

Chociaż krążą różne, obiegowe teorie na temat kondycji Play, to opublikowane właśnie sprawozdanie finansowe za pierwszy kwartał 2017 roku potwierdza, że fioletowy ma się świetnie. Szczególnie zauważalny jest wzrost klientów, którzy związani są z operatorem umową.

Na koniec pierwszego kwartału 2017 roku Play miał łącznie 14,342 miliona użytkowników. Ponad połowa (60,5%) to abonamentowcy, czyli ci, którzy podpisali z siecią umowę (8,682 miliona). Dla porównania, T-Mobile obsługiwał w Q1 2017 10,229 miliona klientów, z czego 65% (6,696 miliona) stanowiły osoby, korzystające z usług na abonament.

Co ciekawe, choć liczba użytkowników w porównaniu z analogicznym okresem (Q1 2016) spadła z 14,420 do wspomnianych już 14,342 milionów (-0,5%), to jednocześnie znacznie zwiększył się odsetek abonamentowców – z 50,9% do 60,5%, czyli z 7,341 do 8,682 miliona. A to oznacza wzrost aż o 18%. Z perspektywy operatora to bardzo dobrze, ponieważ to najczęściej bardziej “dochodowi” klienci.

W pierwszym kwartale 2017 roku przychody operacyjne Play wyniosły 1,581 miliarda złotych, czyli o 9,6% więcej niż w Q1 2016. Przychody od użytkowników to z kolei kwota rzędu 872 milionów złotych (wzrost o 6,6% rok do roku).

Źródło: informacja prasowa

Komentarze

  • KaCe

    A ja wlasnie z Play odchodze….Po tym, gdy po ICH bledzie systemu (chcialem skorzystac z przedsprzedazy LG G6 z projektorem, zlozylem zamowienie, dostalem kod zamowienia, ale ich system sie zwiesil i zamowienie nie przeszlo) zaproponowali mi w ramach rekompensaty 50 zl…. w ramach rekompensaty za gratisy warte ok. 2.000 zl….;/ zenua to malo powiedziane….

    • ącki

      Oj naiwny, naiwny… Cały ten błąd, zwieszenie systemu, było od początku zaplanowane. :D :D :D Też to miałem. Dokładnie tak samo. Udało się mi dojść ponownie do promocji bo miałem znajomego w stacjonarnym punkcie playa. Oni jedynie dają raty na trzy czy dwa lata za sprzęt. Raty bez nadmiernie złodziejskich procentów. Plus zwykły abonament, na dwa lata.Wszelkie inne obietnice konsultantów to często konfabulacje nie kontrolowane kompletnie przez władze firmy. Być może celowo… Jak ktoś lubi hazard, idzie do playa :P Ja wygrałem drogiego laptopa, w świetnych ratach, po wyjęciu z pudełka z okropną wadą, ale z serwisem w moim domu… Nie wiem w co oni grają ale i tak kolejnym moim operatorem będzie “Dziewica” błąd szefem :D :D :D Mam nadzieję że do tego czasu, nie wirtualnym.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona