Ważne

T-Mobile ma coraz więcej klientów abonamentowych

Spada natomiast liczba użytkowników ofert "na kartę"

T-Mobile opublikował właśnie sprawozdanie finansowe za pierwszy kwartał 2017 roku, z którego wynika, że sieć ma coraz więcej klientów abonamentowych. Sukcesywnie maleje z kolei ilość użytkowników, korzystających z ofert “na kartę”.

Na koniec marca 2017 roku T-Mobile obsługiwał łącznie 6,696 miliona osób, zobowiązanych umową abonamentową. To o 178 tysięcy więcej w porównaniu z analogicznym okresem rok wcześniej (Q1 2016) oraz o 84 tysiące więcej niż w czwartym kwartale 2016 roku, kiedy było to 6,612 miliona.

Jeżeli zaś chodzi o osoby, korzystające z ofert “na kartę”, to ich w pierwszym kwartale 2017 roku operator miał 3,533 miliona. Jest to aż o 1,77 miliona mniej niż w analogicznym okresie rok wcześniej (w Q1 2016 T-Mobile posiadał 5,303 miliona kartowców) oraz 405 tysięcy mniej niż w czwartym kwartale 2016 roku (na koniec grudnia 2016 roku różowy obsługiwał 4,022 miliona pre-paidowców).

Jak podaje Główny Urząd Statystyczny, w pierwszym kwartale 2017 roku z ofert “na kartę” korzystało łącznie 19,2 miliona osób, czyli aż o 27,6% mniej niż w analogicznym okresie rok wcześniej (Q1 2016). Tak ogromny spadek tłumaczony jest jednak przede wszystkim faktem, iż od 25 lipca 2016 roku obowiązuje obowiązek rejestracji wszystkich kart SIM.

Liczba klientów T-Mobile w pierwszym kwartale 2017 roku

Łącznie na koniec marca 2017 roku T-Mobile miał 10,229 miliona klientów, czyli o 1,592 miliona mniej niż w analogicznym okresie rok wcześniej (wówczas było to 11,821 miliona użytkowników).

Źródło: informacja prasowa

Komentarze

 • Dyndong

  To i tak lipton mają, bo konkurencja (Play i Orange) więcej rosną o klientów abo i wolniej tracą przedpłacających.
  T-M są ostatni i będą ostatni, choćby szeptaczom tchu w klawiaturze zabrakło.

 • PW

  Deutsche Telekom chce się pozbyć T-Mobile PL jeśli szybko nie zaczną odzyskiwać klientów

  • Kamil Mateuszuk

   Widze ze nie jestes poinformowany T-mobile wydal oficjalne oswiadczenie w ktorym podal ze ta informacja jest nie prawdziwa i takich zamiarow nie ma. Po za tym mam te informacje z pierwszej reki, jesli wiesz co mam na mysli i powiem wiecej w tym momencie sa prowadzone przetargi na dalszy rozwoj sieci

   • PW

    Jedno nie wyklucza drugiego, ale skoro masz świeższe info to ok – ja nie śledzę tego tematu

 • berber

  Te statystyki sieci można sobie interpretować jak kto chce a to i tak nie oddaje jak w rzeczywistości sobie radzą telekomy bo ciężko nawet porównać jedne abo z drugim gdzie kwotowo mogą się o ładne kilka dych miesięcznie różnic

 • Adrian Ujma

  Olac karty z tego nie ma kasy. Więc wolał bym na miejscu tm nawet nie mieć kart a samych klientów abonamentowych. Stała pewną kasą a z kartą? Raz ma kasę raz nie…. Mam nadzieję że odbuduja pozycje lidera. Zasięg jest super nie porównywalny z niedorobionym Play. A oferty jak wszędzie jak się nie potrafi negocjować to się narzeka. Ja od 18 lat w jeden sieci. Wcześniej ERA teraz TM i nigdy ich nikt nie przebił z ofertą.

 • Marcin

  Bo i na chwilę obecną mają chyba najlepsza ofertę. T3 za średnio 75 zł bez limitów (internet) też, jakiś roaming, 4 msc Netflix i telefon bez rat

 • Marcin

  Umowę przedłużanej przedwczoraj. Za no limit i 16 GB internetu zapłaciłem 30.60 brutto i 18.50 za no limit +9 GB. Warunki jak dla mnie ok, w sieci jestem od 7 lat. Chociaż kuszą obecni również Plush, Virginia.

 • Rico

  Najlepsza sieć mam afonia jabko wifi zawsze mam zasieg Mawet LTE ?aPlus nie ma zasiegu u nas GSM?

 • Serek

  A ja sobie właśnie odpuściłem tą sieć.Słaby zasięg LTE w budynku i lipna oferta na kartę.Właśnie aktualnie przenoszę numer do a2mobile.I zasięg Plusa jest,może i często obciążony przez co Lte nieco wolniejsze,ale za to jest.Nawet w łazience mi łapie gdzie w t-mobajln,czy Play’u mogłem zapomnieć.Najgorsza sieć na rynku razem z Orendż.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona