Te smartfony Huawei otrzymają aktualizację do Androida 7.0 Nougat

Wiemy już, które smartfony Huawei na pewno nie otrzymają aktualizacji do Androida 7.0 Nougat. Czas więc, abyśmy poznali listę urządzeń, o których producent nie zapomni. Nie jest ona jednak zbyt długa.

Aktualizację do Androida 7.0 Nougat otrzymać mają:

Łącznie sześć smartfonów. Huawei P8 i P8 Lite zostały oficjalnie “porzucone”, więc zostaną już na Androidzie 6.0 Marshmallow. Tak samo zresztą, jak Honor 7 i 7 Lite. Nie wiadomo jednak jeszcze, które modele marki Honor mogą spodziewać się aktualizacji do Androida 7.0 Nougat (na pewno Honor 8, ale co z resztą? To się okaże).

Trzeba też pamiętać, że Huawei ma w ofercie również tablety i część z nich także zapewne otrzyma nową wersję oprogramowania (m.in. MediaPad M3). Cały proces na pewno jednak trochę potrwa, ponieważ w innych regionach świata debiutowały w przeszłości urządzenia, których nie ma w Polsce, a które powinny dostać aktualizację do Androida 7.0 Nougat (m.in. Honor V8 czy Huawei Mate 9 Lite).

Razem z nową wersją systemu pojawi się również EMUI 5.0, czyli najnowsza odsłona nakładki Huawei.

*Na grafice wyróżniającej Huawei Mate 9, który “od nowości” ma Androida 7.0 Nougat (pod linkiem znajdziecie recenzję tego modelu)

Źródło: HDBlog przez Phone Arena

Komentarze

 • Krzysztof K.

  Jak P9 Lite dostaje aktualizacje do Androida 7 to Honor 7 Lite też powinien, ponieważ te smartfony zostały wydane w tym samym kwartale i są podobne do siebie całą specyfikacją.

  • Dtech

   Nie jestem pewien czy Huawei myśli podobnie. Honor to firma-córka. Nie muszą traktować ich telefonów ze średniej półki priorytetowo. Chociaż chciałbym nie mieć racji.

   • Andrea Wiercinski

    Ja mam Honor 7 lite i dostałem aktualizację do 7, Pozdrawiam :)

    • Dtech

     Czasami dobrze nie mieć racji :-)

  • Maksio1990

   Zgadzam się z Krzysztofem K. Honor 7 Lite też powinien dostać update. To niesprawiedliwe że producenci wypinają się na swoich klientów kupujących model sprzed roku… Rok czasu to jeszcze sprzęt w miarę na czasie i aby był bezpiecznie użytkowany też powinien posiadać najnowszy soft.

 • Krzysiek P

  Pytanie brzmi kiedy ma nastąpić aktualizacja.

  • P9 i Mate 8 w pierwszym kwartale przyszłego roku. Reszta – na razie nie wiadomo.

 • littleBREAD

  Miło ze strony Huaweia, że telefon, który wyszedł w zeszłym roku nie dostanie update’u. Dobrze, że chociaż 6.0 dostał.

  • ГАСООП

   normalne u hujstwoweja. wydadzą jeden update na model i to jeszcze zrobiony po łepkach gdzie fuszera goni fuszerę. mówię to jako ex właściciel ich flagowca.

 • makgajwer

  Czyli kolejna firma, którą można wykreślić przy okazji kupna telefonu. Sprzęt kupiony i wprowadzony do obrotu rok temu bez aktualizacji? wtf? To chyba ich kolejny sposób na zwiększenie sprzedaży. Ale ja nie jestem dzieckiem marketingu aby co pół roku lub rok zmieniać telefon.

 • Jimmy Quiet

  Fajnie, że mój niespełna roczny Honor 5X tak bardzo reklamowany, wydany nawet w USA zostanie olany. Dziękuję tej marce za współpracę.

 • alex

  Jestem bardzo rozczarowany kupiłem Huawei P8 i P8 Lite, a tu nagle okazuje się, że te telefony nie dostaną aktualizacje do Androida 7.0. to jest po prostu niesprawiedliwe Tym bardziej że Huawei ogłosił ostatnio oficjalnie, że zmienia swoją politykę co do aktualizacji oprogramowania Android, że przedłuża czas z 18 miesięcy do 24 miesięcy. czy miał to oznaczać że telefony, które zostały wyprodukowane przez firmę Huawei, od momentu wejścia takiego smartfon przez 24 miesiące będą otrzymywały oprogramowanie najnowsze jakie udostępni google. Raczej chodzi tu o telefony co najmniej ze średniej półki p8 i p8 lite zdecydowanie są telefonami ze średniej półki. Więc nie wiem po co Ogłaszał to Huawei, Chyba tylko po to aby oszukać wszystkich klientów.

 • Paweł B.

  Mam Huawei P8 GRA-L09. Obecnie telefon dostał w styczniu 2017 update softu do wersji B391 (kolejny update Androida 6.0). Szczerze… jeśli nawet okazałoby się że P8 dostanie Andka 7.0 to grubo bym się zastanowił i przeczytał z milion opinii. Obecna kompilacja działa perfekcyjnie, w stosunku do poprzedniej poprawili szybkość oraz czas pracy na jednym ładowaniu i to w sposób wyraźnie odczuwalny. Zero lagów, zero zawieszek, żadna apka jeszcze się nie wysypała. Owszem szkoda że Huawei olał userów tego flagowego modelu no ale taka polityka firmy niestety. Z mojego pkt widzenia wolę mieć starszą kompilację ale stabilną niż nowszą do której producent się nie przyłożył.

 • Radek Kułaga

  Ale dlaczego nie będzie aktualizacji 7.0 do huawei p8 lite przecież to telefon który sprzedał się w największych ilościach z całej stajni huawei ????

 • NPRO

  Mój Honor 7 Lite dostał Androida 7.0 :)

 • Maciej

  Ale artykuł z końca listopada tamtego roku, więc może coś mogło obecnie się zmienić, nic nowego nie wiadomo? To ja już lepiej wolę nie pytać co z modelami z serii Y :D Mam Y6 II Tą już całkiem zepchnęli na “margines” ;)

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona