Ważne

Te smartfony Huawei otrzymają aktualizację do Androida 7.0 Nougat

Wiemy już, które smartfony Huawei na pewno nie otrzymają aktualizacji do Androida 7.0 Nougat. Czas więc, abyśmy poznali listę urządzeń, o których producent nie zapomni. Nie jest ona jednak zbyt długa.

Aktualizację do Androida 7.0 Nougat otrzymać mają:

Łącznie sześć smartfonów. Huawei P8 i P8 Lite zostały oficjalnie „porzucone”, więc zostaną już na Androidzie 6.0 Marshmallow. Tak samo zresztą, jak Honor 7 i 7 Lite. Nie wiadomo jednak jeszcze, które modele marki Honor mogą spodziewać się aktualizacji do Androida 7.0 Nougat (na pewno Honor 8, ale co z resztą? To się okaże).

Trzeba też pamiętać, że Huawei ma w ofercie również tablety i część z nich także zapewne otrzyma nową wersję oprogramowania (m.in. MediaPad M3). Cały proces na pewno jednak trochę potrwa, ponieważ w innych regionach świata debiutowały w przeszłości urządzenia, których nie ma w Polsce, a które powinny dostać aktualizację do Androida 7.0 Nougat (m.in. Honor V8 czy Huawei Mate 9 Lite).

Razem z nową wersją systemu pojawi się również EMUI 5.0, czyli najnowsza odsłona nakładki Huawei.

*Na grafice wyróżniającej Huawei Mate 9, który „od nowości” ma Androida 7.0 Nougat (pod linkiem znajdziecie recenzję tego modelu)

Źródło: HDBlog przez Phone Arena

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na powiadomienia@tabletowo.pl.

Komentarze

 • Krzysztof K.

  Jak P9 Lite dostaje aktualizacje do Androida 7 to Honor 7 Lite też powinien, ponieważ te smartfony zostały wydane w tym samym kwartale i są podobne do siebie całą specyfikacją.

  • Dtech

   Nie jestem pewien czy Huawei myśli podobnie. Honor to firma-córka. Nie muszą traktować ich telefonów ze średniej półki priorytetowo. Chociaż chciałbym nie mieć racji.

  • Maksio1990

   Zgadzam się z Krzysztofem K. Honor 7 Lite też powinien dostać update. To niesprawiedliwe że producenci wypinają się na swoich klientów kupujących model sprzed roku… Rok czasu to jeszcze sprzęt w miarę na czasie i aby był bezpiecznie użytkowany też powinien posiadać najnowszy soft.

 • Krzysiek P

  Pytanie brzmi kiedy ma nastąpić aktualizacja.

  • P9 i Mate 8 w pierwszym kwartale przyszłego roku. Reszta – na razie nie wiadomo.

 • littleBREAD

  Miło ze strony Huaweia, że telefon, który wyszedł w zeszłym roku nie dostanie update’u. Dobrze, że chociaż 6.0 dostał.

 • makgajwer

  Czyli kolejna firma, którą można wykreślić przy okazji kupna telefonu. Sprzęt kupiony i wprowadzony do obrotu rok temu bez aktualizacji? wtf? To chyba ich kolejny sposób na zwiększenie sprzedaży. Ale ja nie jestem dzieckiem marketingu aby co pół roku lub rok zmieniać telefon.

Tabletowo.pl
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona