Ważne

Kolejne źródło potwierdza, że Apple wypuści na rynek 10,5-calowego iPada Pro

Wygląda na to, że w przyszłym roku Apple naprawdę zaprezentuje nie jeden, nie dwa, a aż trzy nowe iPady Pro. Do 12,9- i 9,7-calowego dołączy tablet z wyświetlaczem o przekątnej 10,5 cala.

Informację te potwierdzają kontrahenci Apple, którzy zajmują się produkcją komponentów do jego urządzeń. Jest to więc bardzo wiarygodne źródło. Tym samym możemy uznać te doniesienia za prawdziwe. Zwłaszcza, że takie sugestie nie pojawiają się pierwszy raz.

Apple chce dołączyć do swojej oferty 10,5-calowego iPada Pro, aby dotrzeć do jeszcze większej liczby klientów. Okazuje się bowiem, że przynajmniej w Stanach Zjednoczonych tablety z ekranami o takiej przekątnej cieszą się największą popularnością wśród pracowników przedsiębiorstw i w sektorze edukacji. Jak widać, niecały cal potrafi zrobić dużą różnicę, skoro 9,7-calowy iPad Pro jest za mały. 12,9-calowy jest z kolei nie tyle za duży, co po prostu za drogi dla większości przedstawicieli ww. grup.

Produkcja 10,5-calowego iPada Pro ma się rozpocząć już w grudniu. Tablet napędzać ma procesor Apple A10X, który znajdzie się na pewno również w większym modelu. A co z mniejszym – na razie nie wiadomo, ale plan jest podobno taki, żeby jak najbardziej obniżyć jego cenę, aby mógł konkurować z konkurencją, pracującą pod kontrolą Androida. Zapowiada się ciekawie.

Szacuje się, że w pierwszym kwartale 2017 roku na rynek trafi dwa miliony egzemplarzy 10,5-calowego iPada Pro. Przez cały rok ma natomiast zostać sprzedanych łącznie od 5 do 6 milionów sztuk tego modelu.

*Na zdjęciu wyróżniającym 9,7-calowy iPad Pro (pod linkiem znajdziecie jego recenzję)

Źródło: DigiTimes przez MacRumors

Komentarze

 • a

  Więcej cali – więcej “PRO”-fitu. Apple to mistrz maksymalizacji zysku przy minimalizacji kosztów.

 • dafuq

  Byłoby miło jakby iPady miały konkurencyjne ceny.

  • Musiałoby całe Apple się zmienić. No i musiałaby powstać konkurencja, a na razie Google zawiodło z tabletami na całej linii, a Microsoft to nieco inny target.

   • AS

    To nie wina Androida jako takiego. Apple jest po prostu popularne. Poza tym, jeśli komuś pasuje system iOS, to nie wybierze Androida i przeciwnie. Ja posiadam smartfona na Androidzie i tablet iOS. Każdy z tych systemów na swoje wady i zalety, ale oba są podobne.

 • AS

  iPad Pro 9,7 jest zdecydowanie przeszacowany. Obawiam się jednak, ze nawet jeśli ucywilizują jego cenę, odbędzie się to kosztem wyposażenia (powrót do dwóch głośników, brak obsługi Apple Pencil?).

  Ciekawe, czy rozmiar 10,5 pozostanie w proporcjach 4:3. Osobiście mnie taki format w tablecie bardzo odpowiada.

  Jednak, znając Apple nie wierzę w jakieś ruchy cenowe w dół. O ile sprzedaż jakoś się trzyma, zmian raczej nie będzie.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona