Ważne

Trwają prace nad nowym chipem dla iPada Pro?

W internecie pojawiły się informacje, według których Apple prowadzi właśnie testy nowego chipu przeznaczonego dla odświeżonej wersji iPadów Pro. A10X, bo tak ma się nazywać, został już zauważony w benchmarkach i podobno radzi sobie rewelacyjnie.

Zdaniem niepotwierdzonych źródeł Apple odświeżył chip A10 zastosowany w tegorocznych iPhone’ach. Efektem ma być układ przeznaczony do sterowania najnowszymi iPadami Pro. Nie wiadomo jeszcze, kiedy te miałyby się pojawić na rynku (mówi się o wiośnie przyszłego roku), natomiast opublikowano wyniki testów A10X w ramach Geekbench 4. Chip radzi sobie całkiem nieźle, zdobywając 4236 punktów dla pracy jednordzeniowej i 6588 punktów dla pracy wielordzeniowej.

Dla porównania, najnowszy chip Apple dostępny na rynku, A10 wprowadzony w iPhonie 7, zdobył w tych samych testach odpowiednio – 3500 oraz 5600 punktów. Warto jeszcze porównać te wyniki z chipem A9X dostępnym w pierwszych iPadach Pro, który w Geekbench 4 zdobył 3000 (single-core) i 5000 (multi-core) punktów.

Jednocześnie zaczęły pojawiać się informacje, że Apple może wprowadzić na rynek wersję Pro również dla iPada mini. iPad Pro 7,9-cala miałby pojawić się z Apple Smart Connector, czterema głośnikami w obudowie, ekranem True Color oraz 12-megapikselową kamerką. Ale o tym pisała już wczoraj Kasia.

Źródło: AppleInsider

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona