Ważne

Złodziej ukradł Galaxy Note 7, ale miał ogromnego pecha – smartfon po chwili wybuchł

Galaxy Note 7 to bardzo “wartościowy” smartfon. I choć został oficjalnie wycofany z rynku, to wciąż używa go wiele osób, mimo że Samsung prosi o jego zwrot (a gdzieniegdzie już nawet do tego zmusza). Co ciekawe, urządzenie nadal pozostaje “łakomym kąskiem” dla złodziei, mających nadzieję nieźle na nim zarobić (ciągle są bowiem tacy, którzy chcieliby go mieć – nawet, jeśli wydaje się to niezbyt rozsądne). Jednak w tym przypadku się nie udało.

Kilka dni temu, w chińskim mieście Hefei (prowincja Anhui), złodziej postanowił wykorzystać okazję i “zwinąć” Galaxy Note 7 jego właścicielowi, który akurat przysnął w kafejce internetowej. Rabuś zapewne już wyobrażał sobie, jak liczy pieniądze, uzyskane z jego sprzedaży, ale wszystkie jego plany nagle spaliły na panewce – smartfon bowiem chwilę potem wybuchł.

Możemy sobie tylko wyobrazić minę złodzieja – niestety, udało mu się uciec, a policja odnalazła jedynie uszkodzone urządzenie. Oczywiście internauci po publikacji tej historii nie mogli sobie darować i natychmiast zaczęli “śmieszkować”, że to specjalny system antykradzieżowy, wymyślony przez Samsunga.

Nie da sie ukryć – złodziej miał ogromnego pecha. Ale jest to kolejny przykład, że karma potrafi szybko wrócić.

Niestety, kradzieże smartfonów to wciąż ogromny problem, dlatego warto się zabezpieczyć przed jej ewentualnymi następstwami. Na szczęście istnieje wiele aplikacji, które pozwalają “wyczyścić” lub nawet zablokować urządzenie po jego utracie. Warto je zainstalować, ponieważ nigdy nie wiadomo, czy akurat nam się to kiedyś nie przydarzy.

Źródło: EJ Insight

Komentarze

 • Tomek pozdro

  Trzeba to opatentować.

 • Konrad Uroda-Darłak

  “[wpsm_updatelabel=”Zobacz też:”]Apple odnajdzie twojego iPhone’a, nawet jeśli jest wyłączony[/wpsm_update]” coś nie pykło :P

  • Już powinno “pykać” :)

   • Konrad Uroda-Darłak

    A owszem, pyka jak złoto :D

  • łukasz Jedryszczyk

   No ja wolę jak wybucha Złodziejowi w ręce powinni dodać taką opcje

 • VMortens

  Na szczęście to Chiny, a nie UE, bo tutaj już złodziej by biegł oskarżać właściciela o próbę zamachu na jego życie …

 • stark2991

  Pachnie fejkiem ale kto wie :)

 • Edward

  To na Androidzie trzeba instalować osobną apkę do zdalnego wymazania fona? WIndows Mobile ma to wbudowane w system. IOS zresztą też…

  • łukasz Jedryszczyk

   I Android też to ma od dawna

 • Daniel Poweska

  Niestety, ale nie przekonaliście mnie. Nie wybuchła nawet dziesiąta część promila notów 7, i złodziej musiał ukraść akurat ten który wybuchł, i to po kilku tygodniach używania wybuchł właśnie wtedy, kiedy został skradziony? Nie powiem, czytacie dzieła niezłych bajkopisarzy.

 • Bon

  Jest jakieś źródło tej opowieści , czy Autor stworzył tą opowieść przy porannej kawie?

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona