Wiko VIEW

W Nowej Zelandii wszystkie Galaxy Note 7 wkrótce staną się niemal bezużyteczne

Samsung znalazł sposób, aby przekonać posiadaczy tego modelu do jego zwrotu lub wymiany

Echa afery z Galaxy Note 7 w roli głównej powoli cichną, ale nie oznacza to, że problemu już nie ma. Wręcz przeciwnie. Samsung nadal nie wie, co było przyczyną kłopotów z tym modelem, a do tego prawie połowa egzemplarzy wciąż jest w użytku. Koreańczycy wielokrotnie prosili klientów o jego zwrot, ale niektórzy zdają się być głusi na jego apele. Producent postanowił więc podjąć bardziej zdecydowane kroki i praktycznie w końcu ich do tego zmusić.

Pod koniec października Samsung udostępnił posiadaczom Galaxy Note 7 aktualizację, po pobraniu i zainstalowaniu której mogą naładować akumulator w smartfonie maksymalnie do 60%. Nie wszystkich jednak przekonało to do zwrotu urządzenia – osobiście nawet podejrzewam, że niektórzy mogli ją zignorować, ponieważ informacja o jej przeznaczeniu pojawiła się kilka dni przed rozpoczęciem procesu jej udostępniania.

Samsung zaczyna więc podejmować bardziej zdecydowane kroki, aby teraz już zmusić posiadaczy Galaxy Note 7 do zwrotu lub wymiany. W Nowej Zelandii, od 18 listopada, użytkownicy tego urządzenia nie będą mogli połączyć się z żadną siecią komórkową, a przez to wykonywać połączeń, wysyłać SMS-ów i korzystać z Internetu – działać ma tylko łączność Wi-Fi.

Do 18 listopada Samsung dwukrotnie będzie się kontaktować z posiadaczami Galaxy Note 7, aby uprzedzić ich o swoich zamiarach oraz zachęcić (a raczej zmusić) do jak najszybszego zwrotu lub wymiany urządzenia. Na razie nie wiadomo, czy Koreańczycy mają zamiar podobnie postąpić również w innych krajach, ale nie można tego wykluczyć.

Źródło: TechChrunch

Komentarze

 • kozdromen

  I dobrze. Jak można w ogóle chcieć dalej używać to badziewie?

  • Krzysztof Piotr Rau

   Odpowiedziała osoba, która w ogóle nie zna się na telefonach. Raz, że Note nie ma żadnej alternatywy u konkurencji i stąd już bierze się niechęć do zwrotu urządzenia. Po drugie seria Note jest najlepszą serią od Samsunga ( poza Note 7, który jak wiadomo miał przygody ) i to powiedzą ci nawet osoby, które zbytnio w telefonach nie są obeznane. Po trzecie S Pen, tak S Pen to genialne narzędzie i wierz mi, że właśnie brak tego u konkurencji i jego przydatność powodują, że mało osób decyduje się oddać ten telefon. Wymieniłbyś może Samsunga Note na LG Stylus ? Raczej wątpie, raz że rysik z Stylu-a nie dorasta nawet do podeszw butów temu od Note, a dwa różnica w sepcyfikacji też robi swoje. Owszem Samsung dokonał straszliwego błędu z serią Note i nie da się tego cofnąć. Ale jako użytkownik 3 telefonów z serii Note ( Note 3,4 i 5 ) wiem, że jest to seria, do której nawet produkty z linii GALAXY S mają daleko. Tak więc na przyszłość zanim napiszesz, jakiś bezsensowny komentarz bez podparcia swojej wypowiedzi polecam się dwa razy zastanowić. Pozdrawiam

   • kozdromen

    A Tobie polecam serdecznie maść na hemoroidy ;-) rozpisałeś się chłopie podczas gdy inni walą z góry na dół Twoje teorie i wybierają BEZPIECZEŃSTWO WŁASNE.. dobranoc ;-)

    • huki

     racja. a note 7 i ten jego rysik do dłubania w nosie do śmieci..

    • Bolo

     Moze bys grzeczniej wypowiadal swoje opinie ?!
     Jak ktos nie che oddac to chyba jest z niego zadowolony, nawyzej nigdzie nie poleci z mnim na wczasy.

     • dw

      kolejna owca do strzyżenia przez samiego….

 • marcus1212

  Toż to lada moment będzie biały kruk. Ceny pójdą w kosmos!

  • Arek P

   Co najwyżej ekskluzywny przycisk do papieru ;)

  • Niby dlaczego? Wyjdzie Note 8 to nieaktualizowany i ryzykowny Note 7 będzie wart 500zł. Telefony to nie książki, ich wartość z wiekiem solidnie i szybko spada ze względu na przestarzałe podzespoły.

 • slonik

  no coś wy kurde ja bym w życiu nie oddał note 7 (zmiana rom-nazwy itp) chyba że dali by całkowity zwrot kasy i min 500 zł zadośćuczynienia

 • niconozomu

  Wystarczy zmienić IMEI i wszystko wróci do normy :)

  • pakierhakierxd

   Nie legalne to jest.

   • niconozomu

    Samsung sam jest sobie winny. Wprowadzają aktualizację ograniczające działanie telefonu, chcą blokować po IMEI i jeszcze skarżą się że to dlatego bo ludzie nie chcą oddać im telefonu, a nawet nie skontaktowali się jeszcze ze znaczną częścią użytkowników. Do mnie też się jeszcze nie odezwali mimo, iż zostawiłem im swoje dane.

   • anemusek

    KK jest w tej materii dość mętny, a praktyka sądowa nie do końca potwierdza nielegalność.
    Ogólnie teza o nielegalności zmian powiązana jest z twierdzeniem, że IMEI jest dokumentem , a jego zmiana jego podrabianiem lub znakiem identyfikacyjnym i jego zmiana jest podrabianiem produktu. Sądy zdają się temu przeczyć i bardziej przykładają wagę do celu takiej modyfikacji.

 • pakierhakierxd

  No i dobrze robią, jak ludzie głupi i nie chcą oddać to trzeba zmusić, lepiej nie ryzykować.

 • Michal W

  Samsung powinien zdalnie zdetonowac wszystkie N7, wtedy zrobiłby światu przysługę i wyeliminował kretynów, którzy w przyszłości mogliby zrobić coś glupszego niz trzymanie n7.

 • gosc

  Co nas Polaków interesuje, że w NZ nie będzie działać Note 7. Spam.

 • Robert

  Czyli będzie kolejna “aktualizacja” czy też Samsung ma w każdym urządzeniu backdoora?

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona