Sony szykuje dwie nowe Xperie, które najpewniej zobaczymy na targach MWC 2017 w Barcelonie

Niektórych to może dziwić, ale tak, Sony radzi sobie z powrotem coraz lepiej na rynku. Japończycy bardzo mocno promują flagową Xperię XZ oraz kompaktową Xperię X Compact, ale jednocześnie pracują już nad dwoma kolejnymi smartfonami. Z dużym prawdopodobieństwem zobaczymy je na targach MWC 2017 w Barcelonie.

Sony przyzwyczaiło nas do tego, że dwa razy do roku prezentuje coś mocniejszego. Specjalnie nie użyłem określenia “flagowego”, ponieważ Japończycy przekonują, że Xperia X i Xperia X Performance nie były flagowcami. Oznacza to, że aż do premiery Xperii XZ i Xperii X Compact rolę tę pełniły Xperia Z5, Xperia Z5 Compact i Xperia Z5 Premium.

W lutym, na targach MWC 2017 w Barcelonie, najprawdopodobniej zobaczymy dwa nowe smartfony, noszące na razie oznaczenia kodowe G3121G3112. Możemy tak założyć, ponieważ w 2015 roku zadebiutowały urządzenia z literką E w nazwie, natomiast rok później zastąpiło ją F (F31XX to na przykład Xperia XA).

Sony Xperia G3112 i G3121 prawdopodobnie zadebiutują na targach MWC 2017

Sony Xperia G3112 i G3121 prawdopodobnie zadebiutują na targach MWC 2017

Niestety, z samych oznaczeń kodowych nie sposób nic wywnioskować, więc musimy poczekać na kolejne doniesienia, które chociaż zasugerują, czego powinniśmy się spodziewać. Może się jednak okazać, że Japończykom uda się wszystko zachować w tajemnicy i całkowicie nas zaskoczą – tak, jak miało to miejsce z ww. Xperią XXperią X Performance i Xperią XA (rendery wyciekły jeden dzień przed premierą, specyfikacja do końca pozostawała tajemnicą).

*Na zdjęciu wyróżniającym Sony Xperia X Compact

Źródło: MobiltelefonXperia Blog przez Phone Arena

Komentarze

  • A japoński kompakt, ten wodoszczelny, ktoś ogarnia jakie miał oznaczenie kodowe? Nie mam mocy szperać po wikipediach :D

    Niemniej jednak, byłoby miło zobaczyć następcę dla XA, który mógłby stanąć w szranki z takim P9 Lite, bo na razie, wygrywa jedynie wyglądem, a to za mało… Po cichu liczyłbym też na jakiś topowy model z dużym wyświetlaczem, bo tego też chcą ludzie, a gdyby dodać do tego kilka certyfikatów to Sony mogłoby coś ugrać. Niemniej, trudno jest mi sobie wyobrazić taką Xperię XZ Ultra… Niezły kloc by z tego wyszedł D:

  • niconozomu

    Mam nadzieję, że pokażą następcę Z5 Premium. I nie chodzi mi o 4K, a o 5,5 cala lub więcej.

  • Teth

    No ciekaw jestem. Miałem wszystkie Xperie z serii Z… po Z5 i niestety, jeśli chodzi o czas działania, to obecna Z5 wytrzymuje niecałe 3 godziny na włączonym ekranie. Podobnie było z poprzednimi. Jakość wykonania pozostawia wiele do życzenia. Po kilku miesiącach w Z2 i Z3 pojawiają się wżery w ramce. W Z5 jeszcze nic się nie pojawiło, także przynajmniej pod tym względem Sony odrobiło pracę domową ale na 4, ponieważ na przyciskach głośności i aparatu pojawiają ślady wyglądające na wyszczerbienia. Jeśli Sony nie poprawi jakości materiałów, tudzież wykonania swoich flagowców, to nie odzyska mnie, jako klienta, który już swoje oczy zwrócone ma w stronę konkurencji, myśląc o następcy swojej Xperii Z5.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona