Ważne

OnePlus 3 może zostać wkrótce zastąpiony przez OnePlus 3 Plus

Nie dalej jak miesiąc temu, po pięciotygodniowej przerwie, OnePlus wznowił sprzedaż OnePlus 3. Owa przerwa spowodowana była chęcią (a raczej koniecznością) uzupełnienia zapasów magazynowych, które topniały w iście ekspresowym tempie. Chińczycy chyba jednak nie docenili klientów. Ci bowiem dość szybko wykupili wszystkie egzemplarze, przez co terminy wysyłki ponownie zaczęły się niebezpiecznie wydłużać. Z oferty zniknął też wariant Soft Gold. Dlatego podobno podjęto decyzję o wypuszczeniu na rynek nowej wersji tegorocznego flagowca.

Oczywiście OnePlus tego nie potwierdził, ale takiego zdania są zarówno jego kontrahenci, jak i chiński analityk Pan Jiutang, który bardzo dobrze rozeznaje się w sytuacji oraz potrafi trafnie przewidzieć kolejne posunięcia różnych producentów.

weibo-pan-jiutang-oneplus-3-oneplus-3-plus

Według informatorów serwisu GizmoChina, OnePlus wkrótce zakończy produkcję OnePlus 3. Zamiast niego, na rynku ma się pojawić OnePlus 3 Plus lub OnePlus 3S (kwestia pozostaje niewyjaśniona). Chińczycy mają podobno zamiar zastosować w nim nowszy procesor (Qualcomm Snapdragon 821 zamiast Snapdragona 820) oraz wyświetlacz LCD zamiast AMOLED*.

To właśnie ta ostatnia zmiana ma sprawić, że OnePlus będzie nadążał z produkcją. Samsung, który jest największym dostawcą ekranów AMOLED na rynku i którego klientem jest także OnePlus, nie potrafi bowiem zaspokoić w pełni potrzeb wszystkich swoich kontrahentów (o czym przekonało się już Oppo; jednak – podobno – znaleziono wyjście z tej sytuacji). Dlatego też zapasy magazynowe OnePlus 3 są tak ograniczone.

OnePlus 3 Plus (lub jak go tam Chińczycy nazwą) będzie więc zarówno ulepszoną, jak i zubożoną wersją swojego pierwowzoru. Oczywiście rozumiem, że nie każdy jest fanem wyświetlaczy AMOLED i część osób ucieszy, że OnePlus zmieni go na LCD, ale trzeba pamiętać, że producent bardzo się chwalił tym ekranem (zastosowano bowiem w nim również autorskie rozwiązania, dlatego nazywa się Optic AMOLED).

Ciekawe jednak, kogo jeszcze dotknie fakt, że Samsung nie jest w stanie wyprodukować tyle wyświetlaczy AMOLED, ile potrzebują jego kontrahenci.

*Tutaj pojawiają się co najmniej trzy wersje: jedna głosi, że OnePlus pozostawi taką samą przekątną i rozdzielczość, druga, że rozdzielczość zwiększy się do QHD (1440×2560), zaś trzecia, że przekątna wzrośnie do 6 cali.

Źródło: GizmoChina, Weibo przez Phone Arena

Komentarze

 • Marceli Szpak

  W sumie szajsung mógłby im wysłać wszystkie notki7 na rozbiórkę,żeby tylko amoledy odzyskać ;)

  • Coś z tymi pozostałościami muszą zrobić, przecież nie zezłomują takiego świetnego sprzętu. Gdyby tylko bateria była wyjmowalna pewnie powstałyby przeróbki z bezpiecznymi bateriami, może nawet pojemniejszymi…

 • FireFrost

  Chciałem tylko nadmienić, że rozdzielczość FHD w AMOLEDzie z układem subpikseli pentile i FHD LCD, gdzie mamy 3 subpiksele w każdym punkcie obrazu to tak naprawdę są dwie różne rozdzielczości. Ekran w 1+3 daje radę, trochę szkoda, żeby musieli zmieniać ekran na inny.

  Siłą ekranu OnePlus 3 jest rewelacyjnie skalibrowany tryb sRGB, mam nadzieję, że nawet jeśli zmienią ekran to dadzą radę z kalibracją.

  Po wstrzymaniu produkcji N7 Samsung być może zwiększy dostawy ekranów i OnePlus nie zdecyduje się na wprowadzenie nowego modelu. W końcu to wczoraj anulowany N7 zapewne miał pochłaniać spore moce przerobowe fabryk.

  • W końcu ktoś zauważył te rozbieżności przy matrycach pentile

  • Jacek Gaul

   Czy to, że biel jest taka szara w porównaniu z One+X to norma czy mam coś zwalone w moim O+3?

   • FireFrost

    A włączyłeś w ustawieniach programistycznych tryb sRGB (tryb naturalnych kolorów)? Jeśli używasz podstawowego trybu to masz z kolei możliwość regulowania temperatury kolorów. Mi biel w moim OnePlus 3 wydaje się po prostu biała, ale osoby mniej przyzwyczajone do naturalnych kolorów podobno widzą ją jako ciepłą, ale nie jako szarą :D

 • anemusek

  Świstaki szepczą, że plus nie zastąpi +3 tylko uzupełni ofertę większym ekranem

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona