Ważne

Prace nad MIUI 9, bazującym na Androidzie 7.0 Nougat, już trwają. Aktualizację dostanie sporo urządzeń

Dopiero co Xiaomi zaczęło aktualizować swoje urządzenia do MIUI 8, a już pojawiły się informacje, że producent pracuje nad MIUI 9. Nowa nakładka ma bazować na Androidzie 7.0 Nougat.

Do sieci wyciekł screen z urządzenia, na którym zainstalowano najnowszą wersję MIUI. Na dole możemy zobaczyć, że ten konkretny build ma numer 6.9.23. I to, niestety, na razie wszystko, co wiemy na temat kolejnej odsłony nakładki Xiaomi.

MIUI 9, bazujące na Androidzie 7.0 Nougat

MIUI 9, bazujące na Androidzie 7.0 Nougat

Na stronie MIUI pojawiła się z kolei informacja, które urządzenia mogą spodziewać się aktualizacji do MIUI 9 (ale nie jest to równoznaczne z tym, że do Androida 7.0 Nougat też). Są to:

Powyższa lista na pewno się jednak wydłuży jeszcze o – co najmniej – Mi 5S, Mi 5S Plus, Redmi Pro i Redmi Note 4. Ale nie wiadomo, kiedy ruszy cały proces. W bardziej optymistycznych scenariuszach wymienia się koniec grudnia 2016 lub początek stycznia 2017 roku.

W przeszłości pojawiły się też doniesienia, że Mi Note 2 ma pracować pod kontrolą Androida 7.0 Nougat, więc może to właśnie razem z tym smartfonem zadebiutuje MIUI 9. Jeśli jednak pomiędzy premierą, a udostępnieniem minie tyle samo czasu, co w przypadku MIUI 8 (ponad 3 miesiące), to proces aktualizacji ruszy – najwcześniej – dopiero pod koniec pierwszego/na początku drugiego kwartału 2017 roku.

Źródło: Weibo przez Tech UpdatesMIUI

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona