Ważne
Wiko VIEW

Mi Note 2 może być pierwszym smartfonem Xiaomi z Androidem 7.0 Nougat

Android 7.0 Nougat powoli mości sobie miejsce na rynku. Jako pierwsze otrzymały go Nexusy, ale wkrótce dołączą do nich zupełnie nowe propozycje: LG V20, tegoroczne Nexusy od HTC oraz Xiaomi Mi Note 2.

W przypadku smartfonów od LG i HTC zostało to potwierdzone już jakiś czas temu. O flagowcu Xiaomi w tym kontekście słyszymy natomiast po raz pierwszy. Wcześniej mówiło się, że zadebiutuje on z preinstalowanym Androidem 6.0.1 Marshmallow. Zmiana na Androida 7.0 Nougat jest jednak uzasadniona, ale głównie ze względów marketingowych – nie zawsze bowiem ta sama wersja MIUI oparta jest na tym samym wydaniu Androida.

Ale najnowszy przeciek zdradza nam jeszcze więcej na temat Xiaomi Mi Note 2. Na screenie, który przedostał się do sieci, widzimy również, że smartfon został wyposażony w czterordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 820 2,15 GHz z układem graficznym Adreno 530, 6GB RAM i 64GB pamięci wewnętrznej, z czego do dyspozycji pozostało 52,28GB.

Xiaomi Mi Note 2 Android 7.0 Nougat

Co do procesora, to wciąż nie ma pewności, czy Xiaomi zdecyduje się ostatecznie na Snapdragona 820, czy może już na Snapdragona 821. Podobnie sytuacja wygląda w przypadku wyświetlacza i jego rozdzielczości. Pojawiały się bowiem w przeszłości doniesienia, że może on mieć przekątną 5,7 lub 5,5 cala oraz rozdzielczość Full HD (1080×1920) lub QHD (1440×2560). Nie wiadomo też na 100%, ile wersji Xiaomi Mi Note 2 pojawi się na rynku i czym się będą między sobą różnić. Więcej informacji na ten temat znajdziecie w tym wpisie.

Poniżej natomiast możecie obejrzeć kolejne rendery Xiaomi Mi Note 2:

Źródło: Phone Radar, GizmoChina (rendery)

Komentarze

 • Simon

  Bez glosnikow stereo nje ma co myslec o tym tel

  • Radier

   Galaxy Note 7, który kosztuje taką furę hajsu też nie ma głośników stereo. Zresztą po co stereo w takich małych urządzeniach? Ma to sens w tabletach i to dopiero przy zamocowani ich na froncie w taki sposób jak np. w Shield K1.

 • kriswolf

  Można gdzieś znaleźć tapetę z pierwszego screena?

  • Robert Kunysz

   Jeśli posiadasz Xiaomi nie jest to problem, gdyż MIUI posiada własne tapety motywy i całą resztę w aplikacji motywy. Jeśli zaś nieposiadasz Xiaomi to wpisujesz hasło “tapety Xiaomi ” w Google i pewnie znajdziesz

 • Konrad Uroda-Darłak

  “Zmiana na Androida 7.0 Nougat jest jednak uzasadniona, ale głównie ze względów marketingowych – nie zawsze bowiem ta sama wersja MIUI oparta jest na tym samym wydaniu Androida.” Niby tak, ale nie pogardziłbym aktualizacją na Mi4c :P

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona