Ważne

Aparat w iPhone’ie 7 odstaje nie tylko od obudowy, ale również od konkurencji

iPhone’om można zarzucić wiele rzeczy, ale na pewno nie to, że mają kiepskie aparaty. W przypadku iPhone’a 7 nie jest inaczej. Jednak według DxOMark, na rynku jest kilka smartfonów, które w tej kwestii są lepsze.

iPhone 7, po wnikliwych testach, otrzymał łącznie 86 punktów (86 za zdjęcia i 85 za wideo). Przez to ulokował się na tym samym szczebelku, co (przez wielu uznany za poszkodowany) LG G5 oraz Samsungi Galaxy Note 5 i Galaxy S6 Edge, ale zarazem niżej niż Sony Xperia Z5Samsung Galaxy S6 Edge Plus, Lenovo Moto Z (87 punktów), Sony Xperia X PerformanceSamsung Galaxy S7 Edge i HTC 10 (88 punktów).

W tym miejscu zaczynam się  jednak zastanawiać, czy porównywanie iPhone’a 7 do któregoś z ww. konkurentów jest uzasadnione. Wszakże Apple w tym roku zdecydowało się na różne rozwiązania w obu smartfonach. I choć możliwości fotograficzne dopracowano w najdrobniejszych szczegółach zarówno w jednym, jak i drugim modelu, to nie mogę oprzeć się wrażeniu, że to iPhone 7 Plus jest tym lepszym.

Dlatego uważam, że powinniśmy poczekać, aż ekipa DxOMark przetestuje również ten smartfon. Jestem niemal w 100% pewien, że uzyska lepszy wynik niż iPhone 7. Pozostaje tylko pytanie: czy tak dobry, jak Samsung Galaxy S7 EdgeHTC 10 i Sony Xperia X Performance?

Źródło: DxOMark

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona