Aparat w LG G5 nie jest tak dobry, jak w Galaxy S7 Edge czy HTC 10

Wielu recenzentów zachwyca się możliwościami fotograficznymi LG G5. Fakt, szerokokątny obiektyw robi robotę i wykonane przy jego użyciu zdjęcia naprawdę wywołują efekt wow. W dodatku jest to jedyny tegoroczny flagowiec, który oferuje takie coś. Jednak DxOMark, które ma w zwyczaju testować nowo pojawiające się na rynku high-endy (choć nie tylko), nieco bardziej krytycznie oceniło aparat w tym modelu.

Łącznie LG G5 uzyskał od DxOMark 86 punktów. Jest to zarazem dużo i mało. Dużo, ponieważ smartfonowi udało się pokonać o dwa punkty Moto X Force/Moto Droid Turbo 2, Nexusa 6P oraz iPhone’a 6S Plus, a mało, ponieważ tegoroczny flagowiec Koreańczyków przegrał o jeden punkt z Xperią Z5 i Galaxy S6 Edge Plus oraz o dwa z Galaxy S7 Edge oraz HTC 10. Pod względem możliwości fotograficznych i rejestrowania wideo stawia się go na równi z Galaxy S6 Edge i Galaxy Note 5.

Ekipa z DxOMark w przypadku zdjęć, wykonywanych LG G5 doceniła m.in. dużą liczbę detali, nawet w gorszych warunkach oświetleniowych, szybki i dokładny autofokus oraz dobrze zachowany balans bieli. Natomiast w filmach pochwalono dobrą ekspozycję, świetnie sprawujący się autofokus we wszystkich warunkach, dobrze działającą stabilizację obrazu oraz zachowane detale w jasnym świetle. W obu przypadkach obniżono natomiast punktację za sporadyczną utratę detalów na rejestrowanych w gorszych warunkach oświetleniowych materiałach.

Mimo że LG G5 nieco odstaje od testowanych wcześniej tegorocznych flagowców konkurencji, to i tak nie ma się czego wstydzić. Zwłaszcza że nie wypadł najgorzej. Tutaj palmę pierwszeństwa dzierży Xiaomi Mi 5, który w testach DxOMark uzyskał łącznie zaledwie 79 punktów.

Źródło: DxOMark

Komentarze

 • Aparaty w SGS7, HTC 10 i LG G5 dostały po 88 pkt, więc są dokładnie tak samo dobre. Te 86 pkt. to wypadkowa dwóch testów – aparatu i nagrywania wideo. W tym drugim przypadku L G5 dostał 82 pkt, co zaniżyło średnią. Zatem nie jest tak, że LG G5 ma gorszy aparat – ma tak samo dobry jak HTC10 czy SGS7, ale po prostu gorzej nagrywa wideo.

  • Oł, Tomek, masz 100% racji faktycznie aparat dostał 88 pkt, czyli tyle samo, co SGS7 i HTC 10. Tylko teraz pojawia się pytanie dlaczego w przypadku G5 policzyli średnią (wideo 82 pkt), a przy SGS7 (ocena wideo: 88 pkt) i HTC 10 (86 pkt) już nie? Totalny brak konsekwencji, co widać w ogólnym rankingu, w którym te trzy smartfony powinny być na pierwszym miejscu ex aequo:

   • HTC chwaliło się wynikiem DXOMark na swoich konferencjach już w dniu premiery (zanim jeszcze 10 wszedł do sprzedaży). Podejrzewam, że tam jakaś kasa pod stołem poszła. To też pokazuje jak bardzo “rzetelny” jest to test ;)

    • Tak to wygląda, niestety ;) A kiedyś naprawdę można było iść wierzyć. Ale widocznie każdy jest przekupny, tylko kwestia kwoty odgrywa tu rolę… ;)

    • DxOSmark

     Krążyły plotki, że gościowie z DxOMark nawet pomagali HTC ogarnąć aparat

    • RafalS

     Nawet po zdjęciach umieszczonych w testach DXOMark widać że LG G5 robi lepsze foty od HTC 10. Ten test nie jest wiarygodny bo zdjęcia robione są w rożnych warunkach. Zawsze powinni porównywać zdjęcia z dwóch modeli. Np modelu z 1 miejsca z testowanym kolejnym – ale zdjęcia powinny być wykonywane równocześnie. Jak można postawić na tej samej pozycji Z5 i S6 Edge Plus.

  • DxOSmark

   To i tak bez znaczenia.
   DxOMark dał w zeszłym roku pierwsze miejsce Xperii Z5, a to podważa wiarygodność tej instytucji.
   Poza tym G5 i S7 >>> HTC 10, jeśli chodzi o foto.

   • VMortens

    Dokładnie. Raz Z5, a dwa HTC10 – ich wiarygodność jest z gatunku tych sponsorowanych …

  • Kewin Karlos

   Metodologia badań zawsze jest górą ;)

 • Damian P.

  Wyniki DxO mark można wsadzić w… Galaxy s6 ma wynik 86, LG G4 83, a xperia Z5…. tam tadaam 87 ! A jakie robi zdjęcia, zwłaszcza w słabym oświetleniu nie pozostawiają wątpliwości jak rzetelne są wyniki

 • Tomasz G.

  Kto kupił Z5 ze względu na zachwalany aparat ten oddał sprzęt jeśli zdążył.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona