Ważne

Xiaomi Mi 5S będzie miał podwójny aparat

Wczoraj pojawiła się informacja, że Xiaomi zaprzeczyło, iż 27 września zadebiutuje Mi 5S. Dziś jednak CEO marki, Lei Jun, opublikował zdjęcie zrobione nadchodzącym smartfonem. Z danych EXIF wynika, że w przyszły wtorek zobaczymy jednak właśnie Mi 5S. W dodatku ma mieć on podwójny aparat główny.

Informacje, że model ten zostanie wyposażony w takie rozwiązanie, pojawiły się już w czerwcu (a następnie jeszcze raz w lipcu). Ostatnio jednak do sieci wyciekło zdjęcie, rzekomo przedstawiające panel tylny Mi 5S. Widać na nim tylko jeden obiektyw, co przeczyłoby wcześniejszym doniesieniom.

Teraz ponownie dostaliśmy informację o zastosowaniu podwójnego aparatu głównego. Wskazuje na to teaser, zapowiadający premierę Mi 5S (fragment widoczny powyżej). Został on opublikowany na oficjalnym profilu Xiaomi w serwisie społecznościowym Weibo, więc możemy uznać to już za pewnik.

Z kolei CEO marki, Lei Jun, podzielił się zdjęciem, zrobionym przy użyciu tego modelu. Z danych EXIF wynika, że jest to Mi 5S. Oprócz tego dowiedzieliśmy się również, że przysłona aparatu, zastosowanym w tym urządzeniu ma wartość f/2.0.

To jednak nie koniec przecieków na temat Xiaomi Mi 5S. Do sieci wyciekły również slajdy z prezentacji, poświęconej temu modelowi oraz… Mi 5S Plus. Widać na nich ceny obu urządzeń. Wynoszą one – odpowiednio – 1999 i 2999 juanów, czyli równowartość około – odpowiednio – 1200 i 1800 złotych.

Oprócz tego możemy też zobaczyć, że model z Plusem w nazwie ma 256GB pamięci wewnętrznej, podczas gdy wersja bazowa ma 64GB przestrzeń na pliki użytkownika. Procesor (czterordzeniowy Qualcomm Snapdragon 821 z układem graficznym Adreno 530) oraz ilość RAM (6GB) w obu przypadkach są takie same.

Źródło: GizChinaGizmoChina, MyDrivers przez Tablety

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona