Wiko VIEW

Na IFA 2016 zadebiutuje nowa sub-marka Huawei

Huawei jest już ojcem jednej sub-marki – chodzi oczywiście o Honora. Na zbliżających się targach IFA 2016 w Berlinie możemy jednak być świadkami debiutu kolejnej.

Kevin Ho (President, Handset Product Line), w rozmowie z malezyjskim portalem Amanz zdradził, że Huawei szykuje na IFA 2016 coś wyjątkowego. W Berlinie zadebiutować ma jego nowa sub-marka. Choć nie znamy jeszcze jej nazwy (ciekawe, czy również będzie się zaczynać na literkę H?), to wiemy już, że ma się ona składać ze smartfonów, reprezentujących segment mid-range.

Jak wiadomo, zarówno Huawei, jak i Honor nie skupiają się wyłącznie na jednej półce. W swoich portfoliach mają propozycje zarówno bardzo tanie, z podstawową specyfikacją techniczną (m.in. Huawei Y3 IIHonor 5), jak i flagowe (Huawei P9, Honor 8). Mają oczywiście też średniaki – na przykład Huawei P9 Lite i Honor 7 Lite. Nowa sub-marka ma się jednak specjalizować tylko w mid-range’ach.

Obecnie trudno cokolwiek wywróżyć, ponieważ nie spodziewaliśmy się takiego kroku ze strony Huawei. Nie pojawiły się też żadne przecieki, sugerujące, że portfolio Chińczyków może się wkrótce w ten sposób rozszerzyć. Myśleliśmy raczej, że w Berlinie, na targach IFA 2016, zobaczymy tylko Mate S2 oraz MediaPad M3 8.0.

*Na zdjęciu wyróżniającym Huawei P9 Plus

Źródło: Amanz przez Phone Arena

Komentarze

 • Longmanus

  Ja poproszę Honor Note 8 na EU /tak za 2k ;-)/ i jak tu piszę że sobie go kupię, to kupię, chodzi za mną jakaś “dachówka” 6″ ze szczególnym uwzględnieniem dachówek dual sim i na amoledzie. Może Nubia Z11 max też będzie w Berlinie /i w EU w domyśle/, ZTE straszyło że rozwija dystrybucję, sama Nubia Z9 to trochę mało…

 • anemusek

  Kolejne submarki…
  Zaraz się w tym pogubie i uznam, że po prostu Huawei nie chce sobie renomy psuć i nie warto.

  • Longmanus

   Ta sub-marka ma być podobno specjalnie dla kobiet, jak prawda to szefowa Tabletowo się na bank załapie na testy :-), all-in-one – znaczy kobieta i geek, jak jeszcze gotować umie, to skarb ;-) lol

 • Czy to ma jakis sens… Nie wiem, jeśli ta nowa marka ma trafić tam, gdzie dotychczas Honor i Huawei nie radzili sobie najlepiej to może i ma to potencjał.
  Decyzja o powstaniu siostrzanego biznesu została zapewne podparta masą badań rynku, choć zważywszy na sukces jaki osiagnął Huawei – to może być zarówno zachcianka szefa ;D
  Osobiście nie widzę tu jakiegoś super powodu, bo, jak zresztą zostało wspomniane w tekście, zarówno Huawei jak i Honor zajmują się produkcją różnych urządzeń ze wszystkich segmentów. A nawet jeśli, to Honor jest lepiej kojarzony (niż firma-matka) z robienia tańszych alternatyw dla dla flagowych urządzeń lub mocnych drogich średniaków od konkurencji.

  Pożyjemy, zobaczymy ;)

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona