Coolpad i LeEco zaprezentowały pierwszy wspólny smartfon – Cool1

Zgodnie z obietnicą, Coolpad i LeEco zaprezentowały dziś pierwszy smartfon, który wyszedł spod ich wspólnych skrzydeł – Cool1. Nie jest on jednak typowym flagowcem, który mógłby konkurować na przykład z Galaxy S7 czy LG G5. Lecz mimo tego, że spodziewaliśmy się nieco innej specyfikacji, urządzenia nie można nazwać słabym.

Cool1 jest mocnym średniakiem pod wieloma względami. Przede wszystkim jego sercem jest ośmiordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 652 z układem graficznym Adreno 510. W zależności od wariantu, duet ten wspiera 3GB lub 4GB RAM – użytkownicy nie powinni się więc martwić o wydajność. Oczywiście nie jest to poziom Snapdragona 820 z Adreno 530 (którego spodziewaliśmy się w tym modelu), lecz i tak pod tym względem wypada dużo lepiej niż większość dostępnych na rynku jednostek.

Kolejną, mocną stroną Cool1 jest podwójny aparat główny. Chińczycy zdecydowali się na podobne rozwiązanie, jak Huawei w P9 czy Honor 8, czyli dwa sensory (tutaj po 13 Mpix), z których jeden rejestruje obraz w kolorze, zaś drugi wyłącznie w czerni i bieli. Na możliwości fotograficzne tego modelu położono szczególny nacisk. Smartfon potrafi poprawić ogólną jakość zdjęcia nawet o 20%, zwiększyć jasność o tyle samo procent oraz zredukować szumy o 8%.

Cool1 może także pochwalić się akumulatorem o sporej pojemności – zastosowano w nim ogniwo 4060 mAh, co powinno pozwolić spokojnie na dwa dni zwykłego użytkowania. Producent nie podał jednak informacji, czy jest funkcja szybkiego ładowania, ale nie mogło jej tam zabraknąć (zastosowany procesor wspiera Qualcomm QuickCharge 2.0 i Qualcomm QuickCharge 3.0).

Wśród innych cech Cool1 należy jeszcze wymienić: 5,5-calowy wyświetlacz IPS o rozdzielczości Full HD (1080×1920, ppi=401), 32GB lub 64GB pamięci wewnętrznej (bez możliwości rozszerzenia), kamerkę 8 Mpix na przodzie, czytnik linii papilarnych, Dual SIM, 3,5 mm złącze słuchawkowe i USB Typu C.

Całość ma wymiary 152×74,8×8,2 mm i waży 173 gramy. Systemem, którzy zarządza pracą smartfona, jest Android 6.0 Marshmallow z nakładką EUI (autorstwa LeEco).

Ceny:

 • 3GB RAM/32GB pamięci wewnętrznej – 1099 juanów, około 650 złotych bez podatku,
 • 4GB RAM/32GB pamięci wewnętrznej – 1499 juanów, około 900 złotych bez podatku,
 • 4GB RAM/64GB pamięci wewnętrznej – 1699 juanów, około 1000 złotych bez podatku.

Źródło: GizmoChinaGizmoChina

Komentarze

 • Radier

  Kolejny spoko telefon na papierze pogrzebany przez brak pasma B20 LTE.

  • Maciej Szkudlarek

   Nie mam pasma 800 i jakoś żyję

   • Eureka

    Ja też ;) Choć 4G ładnie wygląda w każdej sieci.

  • VMortens

   Na pewno nie pogrzebany. W Chinach sprzeda się w milionach, w Indiach pewnie też, a to pewnie ze 100 razy więcej niż mogliby sprzedać, gdyby weszli do Europy. Mogą olewać to pasmo, bo nie mają zamiaru fona tu sprzedawać, proste. Mimo tego w EU też się dobrze sprzeda (jak na fona bez oficjalnej dystrybucji) – gwarantuję. Pogrzebany … szybko się okaże jak bardzi się mylisz.
   Chyba, że te kalkulacje tyczą się twego własnego jednoosobowego zbioru potencjalnych klientów, to tak.

 • Maciej Szkudlarek

  “Producent nie podał jednak informacji, czy jest funkcja szybkiego ładowania, ale nie mogło jej tam zabraknąć (zastosowany procesor wspiera Qualcomm QuickCharge 2.0 i Qualcomm QuickCharge 3.0).” Owszem mogło, procek może wspierać ale bez odpowiedniej elektroniki nie będzie działać QC

  • W znaczeniu, że w takiej pozycji nie mogło zabraknąć szybkiego ładowania. Wątpię, żeby Coolpad i LeEco pozwoliły sobie na taką wtopę.

   • Maciej Szkudlarek

    Przykładowo redmi Note 3 pro nie ma 3.0 choć procek wspiera

    • Simon

     O dziwo w rn3pro nie ma nawet 2.0 co jest bolaczka i z mniejszym bulem pozbylem sie tego smarta

     • Maciej Szkudlarek

      Jest 2.0, 9V/2A ładuje bez problemu

     • Simon

      A to wybacz, zylem z blednym przekonaniem ze 2A to QC 1.0

     • Maciej Szkudlarek

      1.0 to 5V/2A

 • Dawid Nowicki

  Bardzo ciekawy jak na tą cenę :) Spokojnie dorównuje RN3Pro :)

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona