Premiera LeEco Cool1 już 16 sierpnia

Firma LeEco wraz z Coolpad stworzyła nowego flagowca – Cool1. Premiera urządzenia będzie miała miejsce za parę dni – 16 sierpnia. Już rozesłano zaproszenia na konferencję, podczas której zostanie zaprezentowany nowy smartfon. Warto przyjrzeć się mu bliżej.

Smartfon powstał w kooperacji LeEco oraz Coolpad. Ma to być flagowiec z najwyższej półki, telefon z procesorem Snapdrago 820, 5,5-calowym ekranem QHD oraz 4 GB pamięci RAM. Do tego Cool1 zostanie wyposażony w pamięć wewnętrzną o pojemności minimum 64 GB, czytnik linii papilarnych oraz podwójny aparat główny. Warto też wspomnieć o baterii o pojemności 3500 mAh.

cool1

Według ostatnich doniesień LeEco Cool1 ma być wyposażony w system Android 6.0 z nakładką EUI rozwijaną przez LeEco. Jak już napisaliśmy, premiera odbędzie się 16 sierpnia w Chinach. Nie jest jeszcze znana cena produktu, ani też od kiedy będzie dostępny. Trudno też cokolwiek wywnioskować na podstawie zaproszeń rozesłanych przez firmę LeEco.

Cool1 jest wynikiem współpracy dwóch chińskich producentów zajmujących się urządzeniami mobilnymi. Zarówno Coolpad,  jak i LeEco, dopiero wchodzą na rynki europejskie ze swoimi produktami. Z drugiej strony, biorąc pod uwagę popularność LeEco w Chinach można spodziewać się, że w niedalekiej przyszłości producent ten może być najpoważniejszym konkurentem takich firm, jak Xiaomi czy Huawei.

Źródło: PLAYfulldroid!

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona