Ważne

5,5-calowy Nexus HTC (Marlin) na kolejnym zdjęciu

Wiele wskazuje na to, że Google nie zaprezentuje Nexusów w tym samym czasie, co Androida 7.0 Nougat, przez co pierwszym smartfonem z najnowszą odsłoną Androida może być LG V20. Mimo to internet huczy od plotek na temat następców Nexusa 5X i Nexusa 6P, chociaż częściej na tapecie jest większy, 5,5-calowy Marlin. Nie inaczej jest tym razem.

Już raz mogliśmy zobaczyć ten model na zdjęciu. Choć w sumie trochę to za dużo powiedziane, ponieważ całość szczelnie została zakryta przez etui. Teraz jednak smartfon zdradza nieco więcej na temat swojego wyglądu. Oczywiście nie zaprezentował nam się w pełnej krasie, ale i tak pokazał całkiem sporo.

Niestety, kolejny już Nexus ma dosłownie GIGANTYCZNE ramki, a ilość niezagospodarowanego miejsca jest wręcz porażająca. HTC umieściło nad ekranem tylko głośnik i oczko kamerki. Paski po bokach wyświetlacza też nie należą do najcieńszych – taką samą szerokość mają ramki w Huawei P8 Lite.

HTC Nexus (Marlin)

HTC Nexus (Marlin)

Jednak szczerze mówiąc i tak nie ma takiej tragedii, gdy spojrzymy na poniższe rendery. Taka koncepcja Marlina to – kolokwialnie mówiąc – prawdziwy śmiech na sali i HTC (chyba?) nie posunęłoby się aż do takiego marnotrawstwa miejsca.

Lepiej za to wygląda Sailfish. W jego przypadku to, co widzimy, w większości pokrywa się z dotychczasowymi przeciekami na jego temat. A nawet smartfon w takiej odsłonie wygląda dużo lepiej. Jednak nie ma się co łudzić – obudowa będzie wykonana w większości z tworzywa sztucznego, metalowa pozostanie tylko ramka.

HTC Nexus Sailfish Marlin render

Jeśli wierzyć plotkom, Sailfish i Marlin zadebiutują dopiero w październiku.

Źródło: @the_malignant

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona