Ważne

5,5-calowy Nexus HTC (Marlin) na kolejnym zdjęciu

Wiele wskazuje na to, że Google nie zaprezentuje Nexusów w tym samym czasie, co Androida 7.0 Nougat, przez co pierwszym smartfonem z najnowszą odsłoną Androida może być LG V20. Mimo to internet huczy od plotek na temat następców Nexusa 5X i Nexusa 6P, chociaż częściej na tapecie jest większy, 5,5-calowy Marlin. Nie inaczej jest tym razem.

Już raz mogliśmy zobaczyć ten model na zdjęciu. Choć w sumie trochę to za dużo powiedziane, ponieważ całość szczelnie została zakryta przez etui. Teraz jednak smartfon zdradza nieco więcej na temat swojego wyglądu. Oczywiście nie zaprezentował nam się w pełnej krasie, ale i tak pokazał całkiem sporo.

Niestety, kolejny już Nexus ma dosłownie GIGANTYCZNE ramki, a ilość niezagospodarowanego miejsca jest wręcz porażająca. HTC umieściło nad ekranem tylko głośnik i oczko kamerki. Paski po bokach wyświetlacza też nie należą do najcieńszych – taką samą szerokość mają ramki w Huawei P8 Lite.

HTC Nexus (Marlin)

HTC Nexus (Marlin)

Jednak szczerze mówiąc i tak nie ma takiej tragedii, gdy spojrzymy na poniższe rendery. Taka koncepcja Marlina to – kolokwialnie mówiąc – prawdziwy śmiech na sali i HTC (chyba?) nie posunęłoby się aż do takiego marnotrawstwa miejsca.

Lepiej za to wygląda Sailfish. W jego przypadku to, co widzimy, w większości pokrywa się z dotychczasowymi przeciekami na jego temat. A nawet smartfon w takiej odsłonie wygląda dużo lepiej. Jednak nie ma się co łudzić – obudowa będzie wykonana w większości z tworzywa sztucznego, metalowa pozostanie tylko ramka.

HTC Nexus Sailfish Marlin render

Jeśli wierzyć plotkom, Sailfish i Marlin zadebiutują dopiero w październiku.

Źródło: @the_malignant

Komentarze

 • CezaR

  Ten mniejszy powinien mieć poniżej >5cali!!! z taką samą specyfikacją co Marlin!

  • Flisak

   Użyłeś złego znaku, bo z Twojej wypowiedzi wynika, że powinien mieć poniżej powyżej 5 cali :-P

 • Dawid Konstańczuk

  Mi sie wydaje że to anty reklama nexusów google ma ogromny potencjał na ryku telefonów dlaczego nie potrafi zrobić projektu ładnego smartfona. Ten tutaj to tragedia dizajnerska. Moim zdaniem powinno pokazać że potrafi zrobić ładnego smartwona dla odmiany.

 • masterG

  Czekam na nowego Nexusa ale z tego co narazie widzę jest kiepsko – poczekam do premiery – jeśli bedzie lipa kupie Nexus 6p – teraz już tańszy ale sprawdzony i ładny telefon.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona