Wiko VIEW

Podobieństwo do Pro 6 zobowiązuje – Meizu MX6 będzie droższy niż myśleliśmy

Ostatnio wokół Meizu MX6 panuje lekkie zamieszanie – nawet sam CEO nie do końca jest z niego zadowolony z powodu zbyt dużego podobieństwa do innej pozycji z portfolio, Meizu Pro 6. Teraz mamy do czynienia z kolejnym zawirowaniem, ale dotyczącym nie designu, a ceny. Ta ma być bowiem wyższa niż obstawiano wcześniej.

Praktycznie od samego początku przekazywano, że Meizu MX6 ma kosztować 1799 juanów, czyli około 1100 złotych bez podatku. Miałoby mu to pozwolić pokonać największego rywala, czyli Xiaomi Mi 5, za którego w najtańszej wersji trzeba zapłacić o 200 juanów więcej, czyli 1999 juanów (około 1250 złotych bez podatku). Niby różnica niewielka, ale w kraju, gdzie cena odgrywa wyjątkowo ważną rolę, może przeważyć szalę zwycięstwa na stronę Meizu. A właściwie to mogła, ponieważ smartfon będzie droższy.

Tym razem głos zabrał współzałożyciel marki, Bai Yongxiang. Na swoim profilu w serwisie społecznościowym Weibo napisał, że w Meizu MX6 zastosowano wiele technologii, które znalazły się na wyposażeniu Meizu Pro 6. W związku z tym zwiększyły się koszty, a to pociągnęło za sobą wzrost ceny finalnej smartfona. Mężczyzna zapewnił jednak, że nie przekroczy ona 2000 juanów (około 1250 złotych bez podatku) i wierzy, że ich nowość będzie najlepszą w tym przedziale kwotowym.

Meizu MX6 ma potencjał, aby zdobyć to miano – choć zależy, jakie przyjmie się kryteria. Pod względem wydajności może być ciężko, ponieważ producent zdecydował się na dziesięciordzeniowego MediaTeka Helio X20. Nie jest to demon szybkości i bez problemu ustępuje Snapdragonowi 820, którego ma Xiaomi Mi 5 za te same pieniądze.

*Na grafice wyróżniającej Meizu MX6 Ubuntu Edition

Źródło: GizmoChina

Komentarze

 • Bogusz Mastalerz

  Rozumiem, że każdy procesor słabszy od Snapa 820 jest słaby?

  • cyc997

   Nie, ale jeśli jest w tej samej cenie to raczej powinien być bardzo podobny, a nie jest. Xiaomi mediateki helio montuje w średniakach i tam pasują bardzo dobrze, często wypadając lepiej od snapdragonów 6xx, bo cena niższa a możliwości te same. Jednak mediateki nie mogą konkurować z seria 8xx qualcomma, bo nie mają czym. Co z tego że mediatek zapowiedział już x30 (który pewnie zastąpi mi x10 którego używam teraz), skoro qualcomm zaraz zaprezentuje kolejnego snapdragona z serii 8xx.
   Jak to mówią każdemu według potrzeb, ale cena powinna być adekwatna do możliwości.

 • VMortens

  To będzie na starcei droższe od Xiaomi Mi5, a przypominam, że w aparacie nie zmieniło się nic od modelu MX4. Coś Meizu się zupełnie pogubiło … Szkoda, bo jestem fanem ich Flyme.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona