Ważne
Wiko VIEW

Meizu MX6 będzie mocno przypominać wyglądem Meizu Pro 6. Pojawi się też wersja z Ubuntu

Meizu potwierdziło, że w lipcu zadebiutuje nowy smartfon, lecz niestety nie zdradziło więcej szczegółów. Tutaj z pomocą przychodzą przecieki, sugerujące, że stanie się to dokładnie 19 lipca, a ową nowością będzie Meizu MX6. Do premiery pozostało więc już niewiele czasu, co oznacza, że należy szykować się na falę przecieków na jego temat. I rzeczywiście, właśnie dotarły do nas dwie nowe informacje i obie są równie ciekawe.

Po pierwsze, w sieci pojawiło się kilka zdjęć, przedstawiających panel tylny Meizu MX6. Wygląda on dziwnie znajomo, prawda? Fakt, nie da się nie zauważyć podobieństwa do zaprezentowanego w połowie kwietnia Meizu Pro 6. Tutaj jednak nie mamy pierścienia z diod LED, a po prostu standardową konfigurację, czyli obiektyw aparatu z pojedynczą diodą doświetlającą poniżej. Reszta jest już identyczna w obu przypadkach, włączając umiejscowienie i kształt plastikowych wstawek.

Co ciekawe, mamy też okazję przyjrzeć się Meizu MX6 z przodu. Wszystko dzięki temu, że do sieci przedostały się materiały promocyjne, dotyczące wersji z systemem operacyjnym Ubuntu, która również ma pojawić się na rynku. W kwestii designu nie ma specjalnych niespodzianek, ponieważ jest on zgodny z innymi propozycjami w portfolio producenta. Najbardziej interesujący jest natomiast zapis o cenie, która ma wynosić 399,99 euro, czyli około 1800 złotych.

Na powyższych grafikach widać też, że Meizu MX6 Ubuntu Edition dostępny będzie – zapewne tak, jak i bazowy model – w białej i czarnej wersji kolorystycznej oraz że na jego wyposażeniu znajdzie się dziesięciordzeniowy procesor MediaTek Helio X20 (w Meizu Pro 6 jest to dziesięciordzeniowy MediaTek Helio X25).

Specyfikacja Meizu MX6:

 • 5,5-calowy wyświetlacz o rozdzielczości Full HD (1080×1920),
 • dziesięciordzeniowy procesor MediaTek Helio X20,
 • układ graficzny Mali-T880,
 • 4 GB RAM*,
 • 32 GB pamięci wewnętrznej*,
 • aparat główny 20,7 Mpix,
 • kamerka 8 Mpix na przodzie,
 • akumulator o pojemności 4000 mAh.

Według wielu doniesień, Meizu MX6 ma kosztować 1799 juanów chińskich, czyli około 1100 złotych bez podatku.

*W przeszłości pojawiały się informacje, że na rynku pojawią się dwie wersje: 3 GB/32 GB i 4 GB/64 GB

Źródło: GizmoChina, Weibo przez @stagueveAndroid Headlines,

Komentarze

 • Maciej Szkudlarek

  400 euro za mediateka x20? To nie może być prawda

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona