Ważne

iPhone’a 7 zobaczymy dopiero w przyszłym roku

Jeszcze do niedawna posunięcia Apple były dość przewidywalne. iPhone’y na zmianę opatrywano kolejną cyfrą albo dopisywano literę S. Pierwsze oznaczało nowości zarówno w kwestii wyglądu, jak i hardware’u, natomiast drugie już tylko to ostatnie. Ten rok może być jednak przełomowy, ponieważ iPhone’a 7 zobaczymy dopiero w przyszłym roku. Co więc koncern z Cupertino szykuje na wrzesień?

Już po raz kolejny słyszymy głosy, że Apple zmieni swoje nawyki i będzie całkowicie zmieniać wygląd iPhone’a nie co dwa, a co trzy lata. Potwierdzają to liczne doniesienia, według których tegoroczny iPhone ma niemal kropka w kropkę przypominać iPhone’a 6S. Zniknie tylko standardowe złącze słuchawkowe 3,5 mm i prostopadłe (względem krawędzi bocznych) plastikowe wstawki, a w wersji z Plusem w nazwie pojawi się za dodatkowo podwójny aparat oraz złącze Smart Connector.

Tak może wyglądać tegoroczny iPhone w wersji "Plus". Autor: Martin Hajek

Tak może wyglądać tegoroczny iPhone w wersji “Plus”. Autor: Martin Hajek

Pozostaje więc pytanie, pod jakimi nazwami zadebiutują następcy iPhone’a 6S i iPhone’a 6S Plus? Najprawdopodobniej nie będą to – odpowiednio – iPhone 7 i iPhone 7 Plus, ponieważ Apple chce zachować “siódemki” na przyszły rok. Wtedy bowiem wypada okrągła, 10. rocznica od wypuszczenia na rynek pierwszego iPhone’a.

Co ciekawe, ponownie pojawiła się plotka, że przyszłoroczny iPhone będzie miał obudowę, pokrytą taflami szkła zarówno z przodu, jak i z tyłu (choć wątpliwe, aby wyglądał jak ten, opisywany w tym wpisie).

Może Wy macie jakieś pomysły na nazwę dla następców iPhone’a 6S i iPhone’a 6S Plus? Zagłosujcie w ankiecie lub/i napiszcie swoje pomysły w komentarzach!

Źródło: The Wall Street Journal przez VentureBeat

Komentarze

  • kamil

    6s wałek – a jako reklama: “kup mniej za więcej!” – po co przepłacać.

  • LinekPark

    Jestem za wersją SS, ciekawi mnie, czy dadzą 2 znane z lat 40tych minionego wieku błyskawice? :)

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona