Ważne

Przyszłoroczny iPhone będzie miał futurystyczny wygląd

iPhone 8, bo pewnie tak nazwie go Apple, będzie sporym wydarzeniem. Coraz więcej wskazuje na to, że dopiero za rok zobaczymy duże zmiany we flagowcu firmy z Cupertino. Podobno smartfon ma wyglądać jak jednolita “tafla szkła”.

Jeżeli interesujecie się trochę firmą, która stoi za produktami z logo nadgryzionego jabłka, nieobce jest Wam pewnie nazwisko Jon Ive. Obecnie to główny designer Apple’a, odkryty i wypromowany przez Steve’a Jobsa. To on stoi za oryginalnym wyglądem ogromnej liczby urządzeń firmy, ostatnio też zaprojektował nowy wygląd systemu iOS.

Nie jest żadną tajemnicą, że Ive to zwolennik minimalizmu i prostoty, zgodnie z popularnym hasłem “Less is more”. Według ostatnich doniesień gazety The Wall Street Journal Ive w końcu będzie miał pole do popisu. Dotychczas jego wizje mocno hamowane były przez ograniczenia technologii.

Teraz jednak, dzięki wprowadzeniu ekranów AMOLED do przyszłorocznego iPhone’a, wiele może ulec zmianie. Według anonimowych źródeł przytaczanych przez gazetę, Ive chce, aby iPhone 8 wyglądał jak jednolita “tafla szkła” – bez żadnych łączeń i zapewne bez fizycznego przycisku Home.

Co z tego okaże się prawdą, przekonamy się dopiero za rok. Ciekawy jest jednak proces, jaki można obserwować od jakiegoś czasu. Większość informacji o tegorocznym iPhone 7 już wyciekła – i nie są one zachwycające. Niektórzy nazywają już tegorocznego flagowca Apple “iPhone’em 6ss” ze względu na niewielkie zmiany, jakie chce wprowadzić firma.

Wobec powyższego można obserwować coraz większe nakręcanie się na temat przyszłorocznego iPhone’a 8, który według pogłosek będzie z pewnością “amazing”. A co, jeśli nie?

Źródło: The Wall Street Journal

Komentarze

 • zalgowski

  Ale w przyszłym roku będzie iPhone 7S, który będzie wyglądał identycznie jak 7.

  • JamesO

   Apple zmienia swoją polityke. W tym roku zostanie wydany nowy iPhone, który będzie łudząco podobny do 6S/6, a w przyszłym roku z okazji 10-lecia serii iPhone zostanie pokazany model z zupełnie nowym designem i pewnie wieloma innymi zmianami.

  • stark2991

   No właśnie nie, przynajmniej plotki mówią o tym że pierwszy raz w historii to wersja “s” wprowadzi nowy design (z racji 10-lecia firmy)

  • Niekoniecznie. Dotychczasowe pogłoski zdają się twierdzić, że za rok będzie inaczej. Ale jasne, Apple jest bardzo ostrożny we wprowadzaniu zmian. Może cała “rewolucja” sprowadzi się do zastąpienia fizycznego przycisku Home wirtualnym ;)

 • Tomasz Salich

  Z jednej strony chciałem już w tym roku kupić iPhone’a bo rozstaję się definitywnie z Samsungiem, z drugiej w przyszłym roku ma być fajniejszy. Z trzeciej w ciągu roku iPhone dużo na cenie nie traci – można sprzedać i kupić nowszego :D

 • VMortens

  Woow – pomysł naprawdę swietny. Podoba mi się dużo bardziej od oklepanych zerowych ramek bocznych.

 • Jazir

  Czekam z zaciekawieniem, przydałoby się wreszcie coś nowego jeśli chodzi o przedni panel. Projektanci mają jednak trudne zadanie, aby zrobić coś rewolucyjnego i jednocześnie zachować unikalną magię, która uwiodła klientów, była i jest wciąż punktem odniesienia chińskich kserokopiarek.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona