Motorola potwierdza, że kolejne wydanie Androida zostanie opatrzone literką “O”

Truizm. Choć wcale niekoniecznie. Motorola jednak potwierdziła, że kolejne wydanie Androida zostanie opatrzone literką O.

Jak możecie zobaczyć powyżej, informacja ta znalazła się na grafice promocyjnej, poświęconej Moto G4 Plus. Wychwala ona zaletę, jaką jest czysta wersja systemu operacyjnego Android. Jak wiadomo, smartfon pracuje pod kontrolą obecnie najświeższego wydania OS-u Google, czyli Androida 6.0.1 Marshmallow. Jednak urządzenia z serii Moto G mają zapewnione długie wsparcie w postaci aktualizacji do nowszych odsłon oprogramowania.

Jasne było więc, że posiadacze tego modelu (zresztą Moto G4 oraz Moto G4 Play też) również mogą na nie liczyć. W niedalekiej przyszłości (zapewne za mniej niż pół roku) powinni otrzymać oni Androida N. Jak się jednak okazuje, w następnym roku (tj. 2017) dostaną także aktualizację do Androida O – bo tak właśnie ma się nazywać kolejna wersja systemu operacyjnego Google.

Oczywiście jest za wcześnie na to, aby próbować zgadnąć, jaką nazwą zostanie opatrzony Android O. Zwłaszcza, że nie wiemy nawet tego w przypadku Androida N (tutaj mówi się o Nutelli, ale nie zostało to jeszcze potwierdzone). Jeśli jednak Google zdecyduje się po raz kolejny na współpracę ze znaną marką, to kto wie, może za rok zobaczymy Androida 8.0 Oreo?

Źródło: anzhuo

Komentarze

 • I†achi

  ABC… MN…O? Wielkie odkrycie ;)

 • 克木匠

  Ja bym bardziej stawiał na nugat.

 • someone

  Wersje Androida idą alfabetycznie więc po N będzie O a po nim P itd.

  Apple Pie

  Banana Bread
  Cupcake

  Donut

  Eclair

  Froyo

  Gingerbread

  Honeycomb
  Ice Cream Sandwich

  Jelly Bean

  KitKat

  Lollipop
  Marshmallow
  N

 • A mogło być Ń.

 • mrarcheros94

  A ja potwierdzam że po O będzie P potem R potem S. Dobry przeciek nie? : D

 • Tomasz G.

  Kurcze, wolałbym żeby był już Ż to może będzie bobrze chodził po tygodniu używania.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona