Ważne

Motorola potwierdza, że kolejne wydanie Androida zostanie opatrzone literką „O”

Truizm. Choć wcale niekoniecznie. Motorola jednak potwierdziła, że kolejne wydanie Androida zostanie opatrzone literką O.

Jak możecie zobaczyć powyżej, informacja ta znalazła się na grafice promocyjnej, poświęconej Moto G4 Plus. Wychwala ona zaletę, jaką jest czysta wersja systemu operacyjnego Android. Jak wiadomo, smartfon pracuje pod kontrolą obecnie najświeższego wydania OS-u Google, czyli Androida 6.0.1 Marshmallow. Jednak urządzenia z serii Moto G mają zapewnione długie wsparcie w postaci aktualizacji do nowszych odsłon oprogramowania.

Jasne było więc, że posiadacze tego modelu (zresztą Moto G4 oraz Moto G4 Play też) również mogą na nie liczyć. W niedalekiej przyszłości (zapewne za mniej niż pół roku) powinni otrzymać oni Androida N. Jak się jednak okazuje, w następnym roku (tj. 2017) dostaną także aktualizację do Androida O – bo tak właśnie ma się nazywać kolejna wersja systemu operacyjnego Google.

Oczywiście jest za wcześnie na to, aby próbować zgadnąć, jaką nazwą zostanie opatrzony Android O. Zwłaszcza, że nie wiemy nawet tego w przypadku Androida N (tutaj mówi się o Nutelli, ale nie zostało to jeszcze potwierdzone). Jeśli jednak Google zdecyduje się po raz kolejny na współpracę ze znaną marką, to kto wie, może za rok zobaczymy Androida 8.0 Oreo?

Źródło: anzhuo

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona