Ważne

Czyżby Android N rzeczywiście miał zapożyczyć swoją nazwę od Nutelli?

Google udostępniło dzisiaj program Android N Developer Preview, dzięki któremu chętni mogą go testować oraz pomagać w jego rozwijaniu. Na temat zmian i nowości, jakie wprowadza, dowiedzieliśmy się już całkiem sporo. Nie wiemy natomiast, jak Google nazwie kolejną odsłonę swojego systemu operacyjnego. Pojawiła się jednak pewna wskazówka.

Ogromna część osób na takie pytanie natychmiast odpowiada: Nutella! Jest to niemal bezwarunkowe, bowiem kto nie lubi tego pysznego, czekoladowo-orzechowego kremu? Okej, na pewno znajdą się wśród Was i tacy, jednak nie ulega wątpliwości, że produkt ten jest po prostu legendą i większości na samo wspomnienie leci ślinka.

Dlatego też zrozumiałe jest, że Android N dla większości od razu stał się Androidem 7.0 Nutella. Niektórzy twierdzą, że jest to niemożliwe, ponieważ jest to zastrzeżony znak towarowy. Google ma jednak już w swojej historii podobną współpracę – chodzi oczywiście o KitKata. Dlaczego więc by tego nie powtórzyć? Zwłaszcza, że Nutella jest jeszcze bardziej popularna, a to wpłynęłoby tylko pozytywnie na wizerunek Androida (z powodów przytoczonych powyżej).

Co więcej, to, że nowa odsłona systemu operacyjnego Google może zapożyczyć nazwę od uwielbianego przez miliony kremu zasugerował sam Hiroshi Lockheimer (SVP Androida) w swoim wpisie w serwisie Medium:

Android N

Oczywiście może być to typowa zmyłka, jednak nie można nie zauważyć gry słów – nut to z anielskiego orzech, a Nutella to przecież krem czekoladowo-orzechowy. Zresztą sam wyraz nutprosi się, żeby dodać do niego –tella.

Warto przy okazji przypomnieć, że CEO Google, Sundar Pichai, podczas Question and Answer Session zorganizowanej na Uniwersytecie w Delhi w połowie grudnia 2015 roku powiedział, że być może zostanie przeprowadzona ankieta, mająca na celu wybranie nazwy dla Androida N.

Źródło: Medium, Grist (zdjęcie wyróżniające)

Komentarze

 • Bunny

  “jednak nie można nie zauważyć gry słów – nut to z anielskiego orzech, a Nutella to przecież krem czekoladowo-orzechowy. Zresztą sam wyraz nut aż prosi się, żeby dodać do niego –tella.”
  Serio? A nie zwróciliście uwagi na następny wyraz? “nut tellin’ “, przemawia to samo za siebie. Swoją drogą naprawdę fajna gra słów :)

 • ąąą

  Śladowe ilości orzechów z margaryną i sztuczny aromat kakaowy i sztuczny barwnik. Z tego składa się nutella, Prawie nie zawiera tłuszczu kakaowego. Bardzo “fajny” PR dla nowego systemu google. Ciekawe czy na to się zdecydują. Tyle jest warty android ???

 • |

  Nie wytrzymałem, aż się prosiło o odpowiednią ilustrację :)

 • Kewin Karlos

  Kolejne wersje Androida rozpoznaje tylko po cyferkach. Nie mam zamiaru robić z głowy śmietnika , zapamiętując kolejnych sponsorów Google :)

 • Tomasz Salich

  Niech wezmą się za dupę producentom którzy olewają aktualizacje… SGS5 dostanie M 3 miesiące przed premierą N pewnie…

  • Marcin

   I to będzie chyba jego ostatnia aktualizacja.

 • Ewa

  A co mnie to obchodzi?

 • Dzodzo

  Jeszcze ludzie nie dostali dobrze android M a juz sie szykuje N
  Co tylko mnie utwierdza w tym ze czas przeskoczyc na ios

 • rag

  Tak się zastanawiam jaki jest sens robić nową wersję systemu w tak krótkim okresie i jedyna w miarę logiczna konkluzja która mi się nasunęła to napędzanie sprzedaży nowych smartfonów/tabletów. Zmiany kosmetyczne dosłownie, robią przyszłego klienta bez wazeliny bo mają testerów którym płacić nie trzeba, a którzy puszczają w gacie na myśl o byciu pierwszymi. Tak na marginesie, dzielenie ekranu w niektórych custom romach występuje już od 4.4 i wystarczy do tego dziadzio Galaxy Tab 2… Ciekawe czasy nie powiem… :)

  • Marcin

   No nie przesadzaj, Tab S2 to nie dziadzio !

  • Marcin

   Przepraszam, chodziło o Tab 2 a nie o Tab S2. Moje niedopatrzenie :-)

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona