Znamy polskie ceny smartfonów Lenovo: K5, K5+, Moto G4 i Moto G4 Plus

Zaledwie wczoraj poznaliśmy trzy smartfonowe nowości Lenovo z serii Moto G: Moto G4, Moto G4 Plus i Moto G4 Play, a już dziś znamy ich polskie ceny (poza ostatnim). Co więcej, poznaliśmy również kwoty, jakie przyjdzie nam zapłacić za dwa modele Lenovo – K5 i K5+. Zainteresowani?

Na konferencji prasowej skupiono się przede wszystkim na czterech smartfonach – Lenovo K5, Lenovo K5+, Lenovo Moto G4 i Lenovo Moto G4 Plus. Specjalnie wypisałam ich pełne nazwy, żebyście zobaczyli zależność – dwa pierwsze to modele Lenovo, a dwa kolejne – Lenovo Moto.

Chiński koncern tłumaczy, że chce rozgraniczyć te dwie linie produktowe. Smartfony Lenovo mają być przeznaczone dla mas, natomiast Lenovo Moto mają charakteryzować się nowszymi i lepszymi technologiami. Zobaczymy, jak będzie w rzeczywistości.

Ceny nowości na polskim rynku? Proszę bardzo:

 • Lenovo Moto G4: 1199 złotych
 • Lenovo Moto G4 Plus: 1399 złotych
 • Lenovo K5: 999 złotych
 • Lenovo K5+: 1049 złotych

W przypadku smartfonów Moto G4 i Moto G4 Plus w grę wchodzą warianty podstawowe – z 2GB RAM i 16GB pamięci wewnętrznej. W tej chwili nie wiadomo czy w Polsce pojawią się wersje z 3GB RAM.

Co więcej, podczas konferencji nie zostało powiedziane zupełnie nic na temat dostępności w naszym kraju modelu Moto G4 Play (5-calowego). Gdy tylko uda mi się dowiedzieć cokolwiek na ten temat, wpis zostanie zaktualizowany.

Komentarze

 • GieKa

  W Indiach K5 Plus kosztuje 8499 rupii (~ 495 zł). Tak że w Polsce cena jest bardzo dobra … dla Lenovo :)

 • KM

  Hm, przy takich cenach to jakie jest uzasadnienie żeby brać G4 plus a nie moto x play?

 • XxX

  To jakiś dramat z tymi cenami. Czy oni się uważają za drugiego “Samsunga”, żeby sobie takie ceny windować :). Powodzenia im życzę. Po za tym rozbawiła mnie kwestia przedstawienia Lenovo K5 jako “telefonu dla mas”. Ładny mi telefon dla “mas”, który kosztuje “tylko” 999 zł :D. Nie wiem co się dzieje, ale ostatnio to już się robi “chore”, że za telefon niby “budżetowy” według producentów trzeba dać 1000 zł. Budżetowy to może być telefon do 599 zł, a nie za 1000 zł. Ludzie tu jest Polska, kraj w którym jak zarabiasz 2000 zł to już jest bardzo dobrze i kraj w którym trzeba się cieszyć jeśli w ogóle pracujesz.

 • slipdog

  ktoś wczoraj bredził o jakimś 700- 800 zł? :D naiwniacy, jakbyscie sie wczoraj w Polsce urodzili hehe

 • Norbert Nowakowski

  rozumiem niewielką różnicę od deklarowanej kwoty bo firma ponosi dodatkowe koszty związane z logistyką i tłumaczeniami ale powyższe ceny nie są adekwatne do oferowanych u nas wariantów sprzętu.. Powinniśmy przestać kupować niektóre produkty to producenci zrozumieją że Polska nie jestem 3 światem gdzie można wszystko zbyć za dużo większą kasę ..

 • Łukasz

  A kiedy będzie moto G4 i G4 Plus w Polsce, najistotniejszej informacji brakuje ?

 • maxx

  Już widzę te tłumy ustawiające się po Moto G4 i K5. Miałem Moto G i G 2nd – świetne i schludnie wyglądające telefony. G3 nie kupowałem ponieważ w PL wersja dual sim z 2GB RAM nie była dostępna. G4, wg mnie jest… koszmarnie brzydka (ale to kwestia gustu)
  Cena Lenovo K5K5+ – średniak, którego np Xiaomi Redmi 3 (2/16GB – cena u Polsce z vat 649PLN) nieznacznie, ale jednak, przewyższa parametrami w cenie 999/1049 – nieśmieszny żart?

  • Dekster

   Cena K5 w porównaniu do K5+ to faktycznie jakiś żart.

 • lump

  1200 i 1400 za wariant 2/16?
  Poszaleli.
  -500 i wtedy można porozmawiać.

 • Tortilla

  Ktoś mi wytłumaczy, dlaczego powstają wersje regionalne, zróżnicowane bebechami?

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona