Acer (w końcu) zaprezentował budżetowy tablet Iconia One 7 B1-780

Na kilka dni przez konferencją Acera w Nowym Jorku (21 kwietnia), na której zobaczyliśmy m.in. smartfon Liquid Zest Plus i dwie hybrydy: Switch Alpha 12 oraz Aspire R 15, dostaliśmy cynk, że Tajwańczycy zaprezentują również budżetowy tablet Iconia One 7 B1-780. Tak się jednak nie stało – na jego oficjalną premierę musieliśmy poczekać prawie równy miesiąc.

Co ciekawe, potwierdziły się praktycznie wszystkie wcześniejsze informacje na temat tego urządzenia. Jego sercem jest czterordzeniowy procesor MediaTek MT8163 o częstotliwości taktowania 1,3 GHz z układem graficznym Mali-T720 MP2 wraz z 1 GB pamięci operacyjnej. Nie będzie to więc demon prędkości, ale należy pamiętać, że mamy tu do czynienia z typowo budżetową konstrukcją.

Na pliki użytkownika przeznaczono 8GB lub 16GB pamięci wewnętrznej, którą można dodatkowo rozszerzyć przy pomocy karty microSD o maksymalnej pojemności 128 GB. Do dyspozycji posiadacze Iconii One 7 B1-780 dostaną jeszcze aparat główny 2 Mpix oraz kamerkę 0,3 Mpix (VGA) na przodzie. Oczywiście nie można zapominać, że głównym elementem tabletu jest 7-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 1280×720 (więc nawet nie 1280×800).

Prawdopodobnie największą zaletą Iconii One 7 B1-780 jest system operacyjny Android w najnowszej wersji 6.0 Marshmallow, co nie jest zbyt często spotykane w tym przedziale cenowym. Oczywiście jest on „przykryty” nakładką Acera, która przynosi ze sobą takie funkcje, jak Kids Center czy EZ Utilities. Pierwsza z nich pozwala ograniczyć dostęp dzieciom do wybranej zawartości (chronionej ustalonym wcześniej hasłem), natomiast druga umożliwia dostosowywanie m.in. elementów interfejsu czy wielkości czcionek.

Acer Iconia One 7 B1-780 w pierwszej kolejności trafi do sprzedaży w Wielkiej Brytanii (w czerwcu), gdzie trzeba będzie za niego zapłacić 79,99 funtów (około 460 złotych). Na razie nie wiadomo, czy tablet pojawi się w oficjalnej sprzedaży również w Polsce.

Źródło: Android Authority

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona