Za kilka dni poznamy bardzo taniego Acera Iconia One 7 B1-780

Już w czwartek, 21 kwietnia, w Nowym Jorku będzie miała miejsce konferencja prasowa Acera, na której poznamy sporo urządzeń mających zadebiutować na rynku w kolejnych miesiącach. Wśród nich spodziewamy się takich modeli, jak Switch Alpha 12, Tab 8 S czy Iconia Tab 10 A3-A40. Okazuje się, że może do nich dołączyć kolejny sprzęt – Iconia One 7 B1-780.

Z najnowszych informacji na jego temat wynika, że będzie bardzo interesującym urządzeniem głównie ze względu na cenę. Ta ma bowiem wynosić niecałe 100 dolarów – brzmi świetnie, prawda? Prawda. Ale to jest równoznaczne z faktem, że nie możemy spodziewać się nie wiadomo czego po jego parametrach technicznych.

I faktycznie. Iconia One 7 B1-780 zostanie wyposażony w czterordzeniowy procesor Mediatek MT8163 i tylko 1GB pamięci RAM – gdyby było jej dwukrotnie więcej, w tej cenie, tablet ten mógłby się cieszyć sporą popularnością. Zwłaszcza, że będzie oferował najnowszą wersję Androida – 6.0 Marshmallow, a 7-calowy ekran będzie miał rozsądną rozdzielczość, wynoszącą 1280 x 800 pikseli. Do tego otrzymamy 16GB pamięci wewnętrznej, zapewne z możliwością rozszerzenia dzięki microSD.

Więcej na temat Iconia One 7 B1-780 i innych nowości Acera dowiemy się już za kilkadziesiąt godzin. Pamiętajcie, że będę na miejscu w Nowym Jorku, by zdać Wam relację bezpośrednio z tego wydarzenia!

źródło: @rquandt z winfuture.de

Komentarze

 • edog

  Pani Kasiu, proszę od razu pytać managerów o dystrybucje w Polsce.
  Bo pisanie o tabletowych produktach Asusa i Acera jest trochę jak literatura scenice-fiction.
  Zazwyczaj rzadko trafiają do Polski, a jak już to uboższe, słabo sprzedawalne “odpady” w stosunku do tego co sprzedaje się w tej lepszej Europie I-szej kategorii. Nawet w obrębie tych samych sieci marketów (co łatwo porównać w asortymencie Asusa i Acera pewnej “planetarnej” sieci, zmieniając dla porównania prefiks adresu www z .pl na .de)
  Pozdrawiam

  • Asus odpuścił oficjalną dystrybucję poprzedniej serii tabletów w Polsce, bo… nie widział potencjału. Nie wiadomo jak będzie w przypadku kolejnej generacji. W przypadku Acera jest różnie, ale tabletów tego producenta kilka jednak można znaleźć – w przeciwieństwie do Asusa.

 • Andrzej

  Ja bym chciał w końcu 7 cali, Windows 10, 4GB RAM, 128 SSD, Modem LTE, smukła obudowa bez wielkich ramek, HDMI. Czy ktoś w końcu mógłby to zrobić?

  • Maciej Szkudlarek

   Za dużo oczekujesz, nie zmieści się w 7 calach

   • Egzo

    Akurat Samsung niedawno zaprezentował nową pamięć parametrami zbliżoną do SSD która docelowo ma trafić do smartphonów, więc jeden z największych problemów można rozwiązać. Natomiast jest jakaś szczególna niechęć producentów do lte w tabletach a szczególnie tych z Windowsem, może tak mocno modem oddziałuję na cenę finalną.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona