Wiko VIEW

Acer Switch Alpha 12 – pierwsze urządzenie 2w1 chłodzone cieczą

Na dzisiejszej konferencji next@acer w Nowym Jorku zaprezentowano wiele nowych urządzeń. Niewątpliwie jednym z najciekawszych jest Switch Alpha 12. 

Switch Alpha 12 to najnowszy notebook typu 2-w-1, który wyposażony jest w system chłodzenia cieczą Acer LiquidLoop. Dzięki temu ten laptop i tablet w jednym, wyposażony w nowe procesory Intel Core szóstej generacji, ma zagwarantować bezgłośną pracę bez wentylatora.

Nowe urządzenie Acera będzie wyposażone w składaną i regulowaną podstawę, dzięki której można płynnie regulować kąt nachylenia urządzenia do 165 stopni. Do Switch Alpha 12 może być dołączona także jedna z dwóch klawiatur (podświetlana lub nie). Ich grubość ma wynosić niecałe 6 mm, a wbudowany touchpad obsługuje gesty Windows 10. Po zamknięciu klawiatury będzie zapewniać bezpieczny transport – chroniąc ekran.

Switch Alpha 12 oferuje dotykowy, 12-calowy ekran IPS o rozdzielczości 2160 x 1440. Zintegrowana karta grafiki Intel HD Grpahics 520 powinna zapewnić płynność obrazu. Nad ekranem umieszczona jest kamera pozwalająca na rejestrowanie wideo w jakości 1080p. Urządzenie standardowo dostarczane będzie z systemem Windows 10 Pro. Do dyspozycji użytkownika będzie dysk SSD o pojemności 128GB lub 256GB oraz 4GB lub 8GB pamięci operacyjnej RAM.

Wymiary Switch Alpha 12 (w trybie notebooka) to 292,1 x 201,4 x 15,85 mm, a jego waga to 1250 gramów. Grubość samego tabletu to 9,5 mm przy wadze 900 g.

Acer Switch Alpha 12 w Polsce będzie kosztował 3099 złotych w wersji podstawowej, a do sprzedaży w Europie ma trafić w czerwcu. Stacja dokująca z USB typu C będzie kosztowała 899 złotych, a bezprzewodowa stacja dokująca Acer ProDock Wireless – 1299 złotych. Rysik Active wyceniono z kolei na 249 złotych.

Źródło: Acer

Komentarze

 • Kolejne urządzenie bez modemu GSM/LTE?

  • paul123

   i jeszcze za taka kase…

   • GDZIEJEEESTMODEMLTEEEE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!111JEDEN

    • michcio

     piotrniekorzystazinternetuiprzenosidanenadyskietkachhhh

 • uru28

  Ciekawe jaka bateria i na ile pracy pozwoli….

  • Lukasz Misinski

   producent twierdzi, że do 8 godzin pracy.

   • nomorelies

    producenci sprzętu z windows znani są z bajkopisarstwa.

 • jaro

  Przydałby się biznesowy ekran 4:3. 900g w samym tablecie też nie zachęca.

 • J.z

  To chyba będzie moja alternatywa dla surface’a…

 • Surface też ma liquid cooling (w połączeniu z wentylatorem).

  Jedyne co mnie dziwi – nie musieli mieć wiatraka, a urządzenie jest 120 g cięższe i 1 mm grubsze niż Surface Pro 4.

  • Barilla

   No właśnie to ‘liquid cooling’ to strasznie dwuznaczne pojęcie bo jeżeli to zwykły heatpipe to nie jest to nic nowego, natomiast jeżeli jest tam jakiś wymuszony obieg cieczy to rzeczywiście ciekawostka aczkolwiek pompki do chłodzenia wodnego są nieraz głośniejsze od wentylatorów więc korzyści z takiego rozwiązania były by dyskusyjne…
   Pytanie też jak z throttlingiem – SP4 potrafi pracować pod nawet bardzo dużym obciążeniem przez kilka godzin i nie obniżyć taktowania, jeżeli okaże się że Acer się dławi to może być tak że SP4 z core m będzie wydajniejszy…

   • Autorzy rozwiązania twierdzą, że wymuszony obieg odbywa się dzięki… przyrostowi ciśnienia płynu który odparowuje pod wpływem temperatury procesora. Jeśli taki obieg rzeczywiście ma miejsce, nie wymaga żadnych pompek czy dodatkowych źródeł energii/elementów ruchomych.

    • Barilla

     Czyli vapor chamber / heatpipe jak w SP4…

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona