Ważne

Aspire R 15 to nowa hybryda Acera, która posłuży ci zarówno za tablet, jak i laptop

Acer na konferencji, opatrzonej sloganem [email protected], zaprezentował dzisiejszego popołudnia (czasu polskiego) m.in. 360-stopniową hybrydę Aspire R 15. Z urządzenia można korzystać w czterech trybach: notebook, tablet, prezentacja i namiot.

Sercem Acer Aspire R 15 jest procesor Intel Core szóstej generacji. W zależności od wariantu, wspierać go może nawet 12 GB pamięci RAM DDR4. Układ graficzny to z kolei NVIDIA GeForce 940MX. Hybrydę wyposażono również w USB Typu C w wersji 3.1. Stabilną i bez zakłóceń bezprzewodową łączność zapewnia technologia Acer ExoAmp Antenna. Użytkownicy skorzystają również z systemu łączności bezprzewodowej 2×2 MU-MIMO.

Wyświetlacz w Acer Aspire R 15 to 15-calowa matryca IPS w nowej technologii Acer Color Intelligence. Za dźwięk przestrzenny odpowiadają natomiast technologie Acer TrueHarmony i Dolby Audio. Co ważne, urządzenie automatycznie odwraca kanał audio w zależności od położenia i trybu pracy.

Akumulator, jaki znalazł się w Acer Aspire R 15 ma pozwolić na 9 godzin użytkowania (z włączoną łącznością bezprzewodową). Oczywiście czas pracy może się różnić w poszczególnych przypadkach i zależy od ustawień i sposobu korzystania z urządzenia.

Acer Aspire R 15 został też wyróżniony nagrodą Red Dot Award: Product Design 2016 za doskonałe połączenie designu i użyteczności. Górna powierzchnia metalowej obudowy posiada szczotkowane wykończenie, zaś jej dolna część wykonana jest w 40% z włókna szklanego i cząsteczek srebra. Takie połączenie poprawia sztywność konstrukcji, przy jednoczesnym zachowaniu jej smukłości. Zawias, który umożliwia przełączenie się pomiędzy poszczególnymi trybami pracy, to opatentowane przez Acera rozwiązanie. Nie ma więc obaw, że urządzenie „rozjedzie” się lub „złoży” wbrew woli użytkownika.

Acer Aspire R 15 trafi do Europy w maju, a jego cena wyniesie 3499 złotych.

Źródło: informacja prasowa

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona