Ważne

Japan Display ma nadzieję, że Apple zacznie stosować ekrany OLED w iPhone’ach

Jeden z największych producentów wyświetlaczy, Japan Display, szacuje, że zakończony 31 marca 2016 rok fiskalny przyniesie mu łącznie 31,8 miliarda jenów (293,5 miliona dolarów) straty netto. Wyjścia z tej sytuacji upatruje się w “przejściu” Apple z ekranów LCD na OLED w iPhone’ach.

Koncern z Cupertino jest drugim, największym producentem smartfonów na świecie (ale nie na wszystkich rynkach radzi sobie równie dobrze). I chociaż analitycy grzmią, że w tym roku sprzeda mniej iPhone’ów niż w ubiegłym, to wciąż będzie to około 200 milionów. Produkcja komponentów dla tych urządzeń jest więc prawdziwą żyłą złota.

Jak pokazują ostatnie doniesienia, popularność wyświetlaczy OLED sukcesywnie rośnie (m.in. dzięki temu, że są one dużo tańsze w produkcji niż jeszcze do niedawna). Wciąż jednak gros producentów pozostaje przy ekranach LCD. Japan Display wierzy, że jeśli Apple przestanie je stosować w iPhone’ach i “przejdzie” na OLED-y, to pójdą za nim wszyscy – a to sprawi, że segment ten dotknie prawdziwy boom.

Co najciekawsze, Japan Display obecnie nie posiada linii produkcyjnych, na których mogłoby wytwarzać w sposób masowy wyświetlacze OLED. Przedsiębiorstwo ma jednak jeszcze trochę czasu (aczkolwiek bardzo mało), aby nadrobić tę zaległość. Mówi się bowiem, że pierwszy iPhone z “nowym” ekranem zadebiutuje w 2017 roku.

Źródło: Apple Insider, Reuters (zdjęcie wyróżniające)

Komentarze

 • marcus1212

  Iphone i AMOLED…przekornie to brzmi :)

 • Paweł

  Japończycy powinni się cieszyć iż zakończą współpracę z firmą Apple która wspiera terrorystów, a nie biadolić.
  Współpraca z firmami które popierają terrorystów to zawsze kończy się tragiczne, to nawet dzieci o tym wiedzą.

  • rag66628

   A tabletki z rana wziął czy zapomniał…?

   • Paweł

    Oświadczam. Nie piję, nie palę, nie biorę narkotyków, ani dopalaczy. Także nic nie wciągam i nie biorę tabletek. Nie jestem kibolem, nie należę do żadnej partii, więc z głową u mnie wszystko jest prawidłowo i wiem o czym piszę.
    Jeżeli nie wiesz o czym piszę to poproś rodziców to Ci wytłumaczą.

    • kajtam

     Ja ci to już wytłumaczyłem. Apple odmówiło wyprodukowanie backdoora, zaś dane z iCloud udostępnili FBI. Więc mówienie o wspieraniu terrorystów świadczy o niewiedzy…

     • Paweł

      Czy masz kontakty z FBI czy z terrorystami?
      Ja wiem iż FBI sam rozpracowuje zakodowane telefony z marnym skutkiem, Apple mimo nakazu sądowego nie udostępniło kodów. Mając ogromne pieniądze może sobie podobnie jak Pis łamać prawo.

     • kajtam

      Mam coś czego ty chyba nie masz. Apple nie miało żadnego nakazu, fbi wycofało swój pozew… Jesteś niedoinformowanym trollem, który ma kompleks na punkcie Apple. Inaczej nie wypisywałbyś swoich andronów pod każdym newsem o Apple.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona