Wiko VIEW

Wiemy już, co odświeżono w obu wariantach Galaxy Tab S2

W ostatni dzień stycznia dotarła do nas informacja, że Samsung wysłał do Indii na testy dwa urządzenia o nazwach kodowych SM-T719 i SM-T813. Drogą dedukcji wyszło, że może chodzić tu o odświeżone Galaxy Tab S2 lub nawet o ich następców, czyli Galaxy Tab S3. Dziś mamy dla Was kolejne informacje na ich temat i wskazówkę, która z ww. opcji wydaje się bardziej prawdopodobna.

Zacznijmy od większego tabletu, ponieważ na jego temat dowiedzieliśmy się, dzięki GFXBench, nieco więcej. Otóż model o nazwie kodowej SM-T819, który musi być “krewniakiem” testowanego w Indiach SM-T813, został wyposażony w 9,7-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 2048×1536, ośmiordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 652 o częstotliwości taktowania 1,8 GHz, układ graficzny Adreno 510, 3 GB RAM, 32 GB pamięci wewnętrznej, aparat 8 Mpix na tyle, kamerkę 2 Mpix na przodzie oraz slot na kartę SIM. Pracą całości zarządzał system operacyjny Android 6.0 Marshmallow.

Odświeżony Samsung Galaxy Tab S2 9.7 cala

SM-T819 jest więc następcą Galaxy Tab S2 9.7, jednak wątpliwe, aby był to już Galaxy Tab S3 9.7. Taki wniosek nasuwa się z bardzo prostego powodu – zmian jest po prostu trochę za mało i od kolejnej generacji wymagałoby się jednak nieco więcej nowości. Zwłaszcza, że obecnie rynek tabletów jest trudny i potrzeba rewolucji, a nie tylko naturalnej ewolucji, aby przekonać klientów do wymiany posiadanego modelu na nowy. Chodzi w tym miejscu o to, że zmieniono tylko procesor wraz z układem graficznym (z Exynosa 5433 i Mali-T760) oraz wersję systemu operacyjnego (z Lollipopa), “zapominając” o pozostałych podzespołach.

Podobna sytuacja ma miejsce w przypadku 8-calowego SM-T719, o którym dowiedzieliśmy się więcej dzięki Geekbench. On także otrzymał ośmiordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 652, 3 GB RAM oraz system operacyjny Android 6.0 Marshmallow.

Odświeżony Samsung Galaxy Tab S2 8 cali

Możliwe, że Samsung po raz kolejny postanowi skorzystać z dopisku (2016), jednak tutaj, zupełnie na odwrót niż ma to miejsce w przypadku smartfonów, będzie on wskazywał na jedynie małe odświeżenie, a nie oznaczał całkowicie nowy produkt. Oczywiście nie ma jeszcze co do tego 100% pewności i może okazać się, że ostatecznie Koreańczycy zaprezentują światu ww. tablety jako przedstawicieli trzeciej już generacji serii Galaxy Tab S.

Źródło: WinFuture, Geekbench

Komentarze

 • Maciej Szkudlarek

  Jak wypada 652 w porównaniu z 650?

  • otacon1k

   oba układy są lepsze od snapa 808 ale nadal odrobinę gorsze od snap 810. Różnice między 652 i 650 są naprawdę kosmetyczne. Z tego co kiedyś czytałem o tych “sredniakach” przed zmianą nazwy to 652 wspiera bluetooth le 4.2 a 650 tylko 4.1.

   • Maciej Szkudlarek

    “gorsze” od 810 dopóki ten potwór się nie nagrzeje

  • michcio

   jest o dwa lepszy

 • Nie kupię dopóki nie zmienią formatu z 4:3 na 16:9

  • Peter

   Jest już 1000+ tabletów 16:9 na rynku, po co zmieniać jedyną dobrą rzecz w tym tablecie?

 • Piotr Kowalik

  jako użytkownik Tab S2, nie doznam totalnie nic kupując nowszy model…

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona