Tablety Samsunga z linii Galaxy Tab S2 doczekają się wkrótce odświeżenia czy może następców?

Samsung wypuścił na rynek Galaxy Tab S2 8.0Galaxy Tab S2 9.7 na początku drugiej połowy 2015 roku. Obaj przedstawiciele drugiej generacji jego high-endowej linii tabletów mogą wkrótce doczekać się a) odświeżenia lub b) następców. Na razie jednak nie wiadomo, z którym z wymienionych scenariuszy mamy do czynienia.

W bazie Zauby, rejestrującej przesyłki do i z Indii, pojawiły się dwa nowe urządzenia Samsunga, oznaczone nazwami kodowymi SM-T719 i SM-T813 o wartości – odpowiednio – około 830 i 1035 złotych (po przeliczeniu, bez podatku). Pierwsze z nich zostało wyposażone w 8-calowy wyświetlacz, zaś drugie w 9,7-calowy. Z pewnością należą one do serii Galaxy Tab S – dla porównania Galaxy Tab S2 8.0 nosi oznaczenie kodowe SM-T710/SM-T715 (wersja Wi-Fi/LTE), natomiast Galaxy Tab S2 9.7 SM-T810/SM-T815 (wariant Wi-Fi/LTE).

Pytaniem pozostaje, czy mamy tu do czynienia z odświeżeniem dostępnych obecnie na rynku modeli, czy są to przedstawiciele trzeciej już generacji Galaxy Tab S. Niestety na razie trudno to stwierdzić z całą pewnością. Z pomocą przyjdą kolejne przecieki oraz (niezastąpiona, choć czasem omylna) TENAA, do której, prędzej lub później, powinny trafić oba urządzenia.

W związku z powyższym ciężko też przewidzieć, jakie zmiany się szykują. Serwis źródłowy dywaguje, że Samsung może zdecydować się m.in. na zmianę procesora (z Exynosa 5433 na Exynosa 7420), zwiększenie pamięci operacyjnej (z 3 do 4 GB) oraz pojemności akumulatora. Co z tego okaże się prawdą? Dowiemy się (miejmy nadzieję) w najbliższej przyszłości.

Źródło: Tablety

Komentarze

 • asdfgvbsadfv

  s2 lte w pl to 2000zl

  wiec sie niech tym zajma bo za tyle nie kupie a chetnie w ogole bym zakupil s3

 • Pawel

  A może by tak promocja 50%? :-)

 • IctinaetusOne

  Jak można kupić tablet z Androidem za 2000zł, kiedy w tej cenie jest dostępny iPad. Aplikacje na tablety z Androidem to z reguły (chociaż nie zawsze) rozciągnięte kalki z wersji dla mniejszych ekranów. Cena 1500 zł za wersję 9,7 wifi byłaby odpowiednia.

  • Paweł

   A w czym jest lepszy ten twój ipad?

   • olo

    W braku slotu na kartę pamięci, zamknięty system, upierdliwe iTunes, brak wsparcia dla systemu plików (brak jakiegokolwiek eksploratora), niemożność wykonywania połączeń telefonicznych w wersji z LTE…. to tak z grubsza :)
    I żeby nie było – mam zarówno iPad’a jak i Androida… iPad’a prawie w ogóle już nie używam, iPhone’y już dawno sprzedane

    • IctinaetusOne

     Zrobiłby mi Pan wielką przyjemność udostępniając zdjęcie na którym telefonuje Pan z 10″ tabletu.

     • olo

      a kto powiedział że telefonuję z 10″ ? Do tego celu czasami korzystam z 7″ Galaxy Taba 4 W połączeniach video – których żadne iGADŻET nie obsługuje (pomijam wynalazki typu Skype czy iMessage) – spisuje się zacnie

     • IctinaetusOne

      Wideorozmowy to nie funkcja Androida a Samsungów. To jeden z ostatnich producentów, którzy dodają tę funkcję do urządzeń.

     • olo

      Głupoty opowiadasz ! Videorozmowy są NATURALNYM elementem technologii UMTS a nie wynalazkiem Samsunga. Miałem je na wszystkich SYmbianach a wcześniej nawet na jednej Nokii Series40… To iOS (i WP) są systemami wykastrowanymi

     • IctinaetusOne

      Czytanie ze zrozumieniem.
      Android nie oferuje tej funkcji natywnie. Dzisiaj żadne smartfony poza Samsungami nie mają wideorozmów. Antyki z symbianem nie są już sprzedawane poza tym.

     • olo

      No i jaki z tego wniosek ? Na pewno nie taki że iOS jest najbardziej zaawansowaną, wszechstronną platformą mobilną…. Kiedyś był szybki, bezproblemowy i estetyczny. Do czasu iOS7….

   • IctinaetusOne

    W bazie konkretnie tabletowych aplikacji, w systemie aktualizacji oprogramowania. Jeśli chodzi o telefon z androidem czy z iOS to nie ma oczywistego wyboru. Jeśli chodzi o tablet – jest.

   • Mam oba i nie jest lepszy. “Upierdliwy” to chyba najlepsze określenie na iOS.

  • Gość

   Widzisz, gdyby polityka Apple była bardziej prokonsumencka to spora część osób poszukujących tabletu z pewnością zakupiłaby iPad’a (który pod względem technicznym jest rewelacyjny – piszę to jako jego wieloletni użytkownik). Przykładowo – dlaczego kupując iPad’a i chcąć go wyposażyć w płatne aplikację, muszę podać numer karty kredytowej? iPad (jak i każdy inny tablet) bez aplikacji nie jest sam w sobie użytecznym urządzeniem. Dlaczego – wzorem np. Xbox’a czy Google nie jest możliwe doładowywanie kont w inny sposób niż karta? Ja wiem – zaraz ktoś napiszę, że przecież iPad nie jest dla biedaków, którzy nie mają karty kredytowej :). Jednak sporo osób nie chcę takiej inwigilacji.
   Przykład kolejny – dlaczego proste skopiowanie muzyki na iPad to zabawa dla cierpliwych? W założeniu iPad miał być prostym w obsłudze urządzeniem ale Apple robi wszystko aby uwiązać użytkownika z iTunes (który ani jest dobrym ani intuicyjnym).
   Takich przykładów można znaleźć sporo i nie dotyczy ona urządzenia a polityki firmy, która m.in. klientów w naszym kraju traktuje jako 2 kategorii. A przykład produkcji przez ponad 10 lat wadliwych wtyczek (a nie wierzę, że o tym nie wiedzieli wcześniej) świadczy dobitnie o sposobie myślenia tej firmy o klientach (nie tylko w PL).
   Tylko proszę – nie traktujcie powyższego jako kolejnego, mało wyszukanego hejtu dla Apple. Rynek jest spory i pewne rozwiązania typu “amazing” wcale nie są przypisane tylko i wyłącznie opisywanej firmie.

 • nexi

  A ja bym chętnie kupił S2 za tą cenę, pod warunkiem że nie kupię przepakowanego
  i zaplombowanego odrzuta-refurba z porysowaną ramką, zapadającymi się
  szufladkami kart i smugami na matrycy. Bo takie się teraz sprzedaje jako nowe w nie dla idiotów i innych elektromarketach. Po normalny egzemplarz musiałem pojechać na zachód Europy. Cacy mamy rodzimych dystrybutorów

 • Gość

  a mojego komentarza nie ma – a przecież był kulturalny i rzeczowy. buuuu

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona