Ważne

Kolejny flagowiec w różu – tym razem Sony Xperia Z5

Mówię uczciwie i nie kryję się z tym – nie lubię różowego. Gdy tylko widzę elektronikę w tym kolorze, to zastanawiam się, kto to w ogóle kupi. I wtedy przypominam sobie, że nie jestem jedynym klientem na świecie i oprócz mnie są również inni, którzy mają zupełnie odwrotne upodobania niż ja.

Sprawa cały czas toczy się wokół tego (nieszczęsnego) różu, na który decyduje się coraz więcej producentów. Tylko w ostatnim czasie byliśmy świadkami narodzin Samsunga Galaxy S6 Edge Plus i Xiaomi Mi Pad 2 w tym kolorze, choć do tego grona można też dołożyć m.in. iPhone’a 6S/6S Plus oraz Samsunga Galaxy Note 5. Oczywiście lista ta jest o wiele dłuższa, gdyż od premiery najnowszych odsłon smartfonów Apple (w tym w wariancie Rose Gold) liczba różowych urządzeń diametralnie wzrosła.

Sony nie może pozwolić sobie na pozostawanie w tyle, więc i ono postanowiło wypuścić na rynek Xperię Z5 w wersji Pink. Zdecydowano się na pastelowy odcień tego koloru i matowe szkło na pleckach, czyli tak samo, jak w oryginale. Japończykom zależało na stworzeniu czegoś, co będzie spójne z dostępnymi już na rynku wariantami (białym, czarnym i zielonym).

Znalezienie odpowiedniego odcienia różu okazało się bardzo długim i skomplikowanym procesem. Przetestowano wiele różnych opcji, lecz ostatecznie zdecydowano się na tę, którą widzicie na grafikach promocyjnych powyżej i poniżej:

To get the tone right with the frosted glass and aluminium frame did take some time. We researched many places in which the most beautiful shades of pink can be found, from nature and Japan’s own Sakura cherry blossom right through to the colours in the sky during a beautiful sunset. We wanted the colour to appear strong and modern, and here the material is playing an important role. I feel what we have achieved with the light dusky pink is fresh, contemporary and modern in the Z5 materials.

Nie wątpię, że Sony Xperia Z5 w wersji Pink znajdzie sporo nabywców. Zwłaszcza wśród kobiet, które przywiązują do kwestii wyglądu smartfona dużo więcej uwagi niż my, mężczyźni.

Sony Xperia Z5 Pink Różowa na stole

Źródło: Sony

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona