Ważne

Po raz kolejny słyszymy, że iPhone 7 ma być wodoodporny

Dość krótko trwała moda na wodoodporne flagowce. Samsung zdecydował się na to tylko raz w Galaxy S5, zaś Sony diametralnie zmieniło podejście do tej kwestii. Za to już kolejny raz dochodzą nas słuchy, że iPhone 7 ma zostać zamknięty w szczelnej obudowie. Czy dzięki temu w przyszłym roku będziemy mieli do czynienia z wysypem wodoodpornych high-endów?

Apple, czy komuś się to podoba, czy nie, pod wieloma względami wyznacza trendy na rynku urządzeń mobilnych. Chodzi tu zarówno o design, który jest bardzo chętnie kopiowany przez konkurentów (ze sztandarowym przykładem HTC One A9), jak i o technologie (mam tu na myśli m.in. Force Touch). “Wyposażenie” iPhone’a 7 w wodoodporność może się znacznie przyczynić do popularyzacji tego rozwiązania, które – nie oszukujmy się – jest bardzo przydatne w codziennym użytkowaniu.

Apple nigdy nie zdecydowało się na zamknięcie swoich smartfonów w szczelnych obudowach. Najnowsze doniesienia z Chin sugerują jednak, że producent może zmienić swoje podejście do tej kwestii. Dodatkowo jest mowa o zastosowaniu nowego materiału, który umożliwi eliminację plastikowych wstawek, obecnie niezbędnych do tego, aby anteny bez przeszkód mogły nadawać i odbierać sygnał. Część obudów do nowych iPhone’ów ma wyprodukować tajwański Catcher Technology (około 30-35%).

Przy okazji warto przypomnieć inne plotki na temat iPhone’a 7 i 7 Plus – oba smarfony mogą być pozbawione charakterystycznego przycisku Home pod wyświetlaczem oraz standardowego złącza słuchawkowego, za to większy z nich może otrzymać 3 GB pamięci RAM. Ostatnio pojawiło się także wideo, rzekomo przedstawiające iPhone’a 7, lecz akurat do tego należy podejść wybitnie sceptycznie.

Źródło: DigiTimes

Komentarze

 • miałem 1 z polskiego

  To jak w końcu z tym jest? Bo smartfon może być chyba tylko wodoszczelny? Taka drobnostka. Wodoodporne może być jakieś tworzywo które nie przepuszcza wody. Zalane podzespoły urządzenia poddane bezpośrednio wodzie się zniszczą, musi chronić je obudowa, która czyni telefon wodoszczelnym. Jeśli się mylę to proszę o poprawkę, ja też zawsze pisze wodoodporny telefon a to ponoć błąd.

  • Jeśli analizować to w ten sposób, to okaże się, że masz rację. Jednak myślę, że akurat w tym przypadku nie trzeba być aż tak dosłownym, ponieważ każdy rozumie, o czym mowa.

  • Pewnie “Janusze technolodzy” sprawdzali i Sony musiało reagować na zarzuty i gwarancje.

 • Jakub

  Z tego co wiem Force Touch nie jest skopiowane od jabłka, bo na androidy powstało wcześniej.

  • Tak, ma go też ZTE Axon Mini i Huawei Mate S, ale prawda jest taka, że to Apple upowszechniło to rozwiązanie, oddając je do dyspozycji użytkowników na całym świecie jako pierwsze w iPhone’ach 6S i 6S Plus.

   • Maciej Szkudlarek

    Jako pierwsze w macbooku i Apple watchu, Huawei mate s miał prezentację przed 6s/6s+

 • Raul

  Tak, będzie wodoodporny ale tylko do pierwszego zamoczenia.

 • Kpx22

  wodoszczelny* smartfony nie mogą być wodoodporne

 • niconozomu

  Także podpisuje się pod tym, że telefon może być wodoszczelny, a nie wodoodporny. Chyba że Apple wymyśli podzespoły które będą działały zamoczone wodą ;)

 • jendrush

  Jeżeli Apple wprowadziło by tą funkcjonalność do swojego sprzętu to wyszło by to na dobre większej ilości osób.

 • Troll

  A będzie można je w końcu ładować w mikrofalówce ?

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona