Ważne

Po sieci krąży wideo przedstawiające rzekomo iPhone’a 7

Informacje o nadchodzących urządzeniach mają to do siebie, że lubią zupełnie “przypadkowo” przedostawać się do sieci. Autorami takich przecieków są najczęściej osoby blisko powiązane z daną marką lub mające z takimi styczność, a czasem też pracownicy fabryk, w których owe sprzęty są produkowane. Teraz właśnie mamy do czynienia z ostatnim z ww. sposobów, dzięki któremu światło dzienne ujrzał rzekomy iPhone 7.

Już na wstępie trzeba zaznaczyć, że należy podejść do tej informacji z dużym dystansem, mimo że wiele szczegółów może wskazywać na jej autentyczność. Na filmie poniżej widać pracownika fabryki ubranego w charakterystyczny strój ochronny, który trzyma w dłoni iPhone’a 7 i pokazuje go z każdej strony. Nagle słychać z oddali Hej!, co sugeruje, jakoby został on przez kogoś nakryty podczas tej czynności. Wtedy też przez krótką chwilę można zobaczyć fragment napisu Foxconn na kombinezonie, a więc nazwę producenta współpracującego z Apple.

Z jednej strony wydaje się, że jest dużo za wcześnie na produkcję iPhone’a 7. Z drugiej zaś może to być prototyp, wymagający jeszcze dopracowania. Ciężko ocenić autentyczność powyższego nagrania i całej sytuacji, zwłaszcza, że urządzenie dość mocno różni się od swoich poprzedników. Zauważalny jest brak lampy błyskowej i dość niespotykane umiejscowienie oczka aparatu oraz brak charakterystycznego klawisza Home. Jednak co do tego ostatniego, pojawiły się wcześniej sugestie, że Apple może z niego zrezygnować. Podobnie jak odnośnie zastosowania nowego rodzaju metalu, który świetnie przepuszcza fale radiowe, tym samym eliminując potrzebę używania plastikowych wstawek.

Myślę, że warto jeszcze poczekać na kolejne przecieki na temat iPhone’a 7/7 Plus – dopiero wtedy okaże się czy to, co zobaczyliśmy na powyższym filmie pokryje się z rzeczywistością. Nie ukrywam, że jeśli tak się stanie, będę w niemałym szoku.

Źródło: ViralVideoLab

Komentarze

 • wuja

  Buahaha dobre, foxocon to chyba chiny? tam po chińsku wola się hej? i przylapuje się kogos na czyms takim a potem się puszcza tego kogos z tym filmem mimo wszystko?

  • Konrad Uroda-Darłak

   Strumieniował filmik od razu :P

  • komon

   Ty, detektyw!
   A może był to jakiś przedstawiciel w odwiedzinach? Nie wymyślaj głupot i do puszczaj tez inne możliwości. Czy może wolisz, jak ktoś dorabia klucze?

   • wuja

    To nie był przedstawiciel. Po głosie go można poznać! To był Tomasz Kucharz! Zwany też Timkukiem.

   • wuja

    No i oczywiscie fajne jest to logo w prawym dolnym rogu “viral video lab” – mysle, że jakby to nie było “hej”, tylko coś z dań chińskich, to byłoby jeszcze lepsze!

 • Gdzie przycisk Home?

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona