Wiko VIEW

Kolejny przeciek i dużo lepsze informacje. Więcej produktów Samsunga może otrzymać aktualizację do Androida 6.0

Kilka dni temu poznaliśmy nieoficjalną listę smartfonów Samsunga, które otrzymają Androida 6.0 Marshmallow. Okazuje się, że nastąpiły małe zmiany, które powinny ucieszyć większą liczbę użytkowników urządzeń od Koreańczyków.

Galaxy Note 5, zgodnie z poprzednimi informacjami, dostanie aktualizację w grudniu tego roku. W więcej cierpliwości muszą się natomiast uzbroić posiadacze Galaxy S6 Edge Plus, którym przesunięto termin na styczeń 2016 roku. Poznaliśmy także datę udostępnienia Androida 6.0 Marshmallow dla Galaxy S5, którą ustalono na kwiecień 2016 roku. Do pierwszej tury dołączyły też oba tablety z serii Galaxy Tab S2 – 8- i 9,7- calowy.

Samsung-Android-6.0-Marshmallow-aktualizacja-update

W drugiej fazie aktualizacyjnej również obserwujemy kilka nowości. Pierwszą jest informacja, że Galaxy A8 otrzyma nową wersję systemu operacyjnego w marcu 2016 roku. Drugą natomiast jest większa liczba urządzeń: do Galaxy A3, Galaxy A5, Galaxy A7Galaxy A8Galaxy E5 i Galaxy E7 dołączyły Galaxy J5, Galaxy J2, Galaxy J1 (chociaż w tym przypadku status brzmi Cancelled, co może oznaczać brak aktualizacji) i oba tablety z serii Galaxy Tab S – 10,5- oraz 8,4-calowy. Co ciekawe, wiadomo już, że pierwszy z nich ma otrzymać Androida 6.0 Marshmallow w kwietniu 2016 roku.

Teraz poznaliśmy też trzecią fazę aktualizacyjną. Przypisano do niej (na razie) cztery urządzenia: Galaxy Tab A 9.7, Galaxy Tab A 8.0, Galaxy Note 3 i Galaxy S4. Ostatnie dwa posiadają status Not Approved, co prawdopodobnie oznacza, że nie ma jeszcze 100% pewności, że dostaną najnowszą wersję systemu operacyjnego. Warto jednak mieć jeszcze nadzieję. O ewentualnych zmianach na pewno Was poinformujemy.

Źródło: phoneArena

Komentarze

 • Kamil Kościołek

  A ciekawe jak będzie z wersją Galaxy Tab S 8.4 (WiFi) SM-T700 bo jakoś jej nie widać :-)

  • DanSlenders

   Chyba się po prostu nie bawią w dzielenie na wersje

   • Kamil Kościołek

    Mam taką nadzieję

 • Konrad Uroda-Darłak

  Hoho, widzę Galaxy Alpha ma wręcz wzorowe wsparcie.

 • pawel

  Czy to znaczy ze najbardziej popularny w Polsce model s5 g900f nie dostanie androida 6.0?

  • Zauważ, że zawsze wymieniają tylko jedną wersję. Prawie na pewno wszystkie dostaną aktualizację.

 • yhm

  I to lubię w Samsungach, LG, Sony itp updatujemy tylko telefony które wyszły rok może dwa temu, a reszte olewamy :) Przecież taka S4 też bez problemu, mogłaby dostać, ale wq tych firmach maja gdzieś klientów, aktualizacje przez dwa lata potem spadać :) Microsoft i Apple dużo lepiej traktują klienta

 • Grzegorz P P Adamski

  Jak “stara” A5 do dostanie to A5 2016 też powinien?

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona