Krótko: wymagania sprzętowe dla Continuum oraz film pokazujący działanie

Continuum ma być jednym ze sposobów, aby przyciągnąć potencjalnych klientów do platformy Windows 10 Mobile. Tryb ma ułatwić pracę, umożliwiając 100% mobilność w pełnym tego słowa znaczeniu. W teorii przecież każdy będzie miał w kieszeni przenośny komputer, na którym wykona te same operacje, co na zwykłym PeCecie.

Od teorii do praktyki daleko, bo jak się właśnie potwierdza, nie każdy skorzysta z dobrodziejstwa Continuum. Aby smartfon mógł przekształcić się w komputer, musi być napędzany przez najnowsze procesory Qualcomm Snapdragon: 808 lub 810. W praktyce oznacza to, że obecnie tylko świeżo zaprezentowane Lumie 950 i 950 XL dają taką możliwość. Oczywiście nie wystarczy do tego sam smartfon – niezbędny jest Display Dock (wyceniony na 99 dolarów), do którego podłącza się wszystkie urządzenia.

Microsoft udostępnił także wytyczne sprzętowe dla różnych kategorii smartfonów z Windows 10 Mobile. Jak widać, tylko Premium phone wyposażony w procesor premium może obsłużyć tryb Continuum.

Windows 10 Mobile 2

W sieci pojawiają się już filmy pokazujące działanie Continuum. Oto jeden z nich:

Jak widać, dzięki Display Dock bez problemu połączymy ze sobą smartfon, monitor, klawiaturę, mysz i inne urządzenia peryferyjne. Co ciekawe, zrobimy to zarówno przewodowo, jak i bezprzewodowo. Na tak “stworzonym” komputerze uruchomimy różne aplikacje w wersji desktopowej, m.in. pakiet Microsoft Office. Jednocześnie nie przeszkadza to w korzystaniu z Lumii jak ze zwykłego telefonu – nadal można na przykład wykonywać i odbierać połączenia oraz pisać i czytać wiadomości. Oprócz tego, ekran Lumii w razie potrzeby posłuży jako touchpad. Także samemu się decyduje, czy na ekranie monitora wyświetlać wersję desktopową systemu, czy zrzut ekranu ze smartfona.

Źródło: Softpedia, Carphone Warehouse na YouTube

Komentarze

 • osxuser

  Nie pokazali żadnej działającej aplikacji. Bieda.

 • asdasd

  smiech na sali, coś co w androidzie było wieki temu microsoft reklamuje jako swoje… zwykła przejsciówka mhl na hdmi? 99$ what?

  • Nie zrozumiałeś czym jest Continuum :/ To nie jest screen mirroring.

   • Ale to nic nie daje bo na ARM Windows nie ma żadnych aplikacji poza Wordem. A całość jest trochę drogie jak na maszynę do uruchamiania Worda.

    • Jak na razie z większych tytułów: Edge, Word, Excel, Powerpoint, Onenote, Outlook, Manager plików, Zdjęcia, OneDrive, Fitbit, Audible, Twitter, Shazm, Halo, Plex, Photoshop Express, Reddit, 3D Builder, Calendar, Dropbox, Maps, Groove Music, Netflix, USA Today, VLC, Eurosport, Minecraft , wszystkie MSN apps, Xbox i wiele gier.

     A wkrótce Facebook, Instagram, Flipboard i Pocket.

     • Artur Węgliński

      Przecież na win10 mobile mają działać apki z androida.

     • 1. Tylko te, które zostaną przekompilowane/przepakowane przez ich producentów (nie będzie Play Store)
      2. W trybie Continuum nie będą one działać. Tryb współpracuje tylko z appkami Universal Apps dla W10.

 • Canonical chyba ciekawiej to rozwiązał.

  • Canonical lepiej to zaprezentował. Na razie od 5 lat nic im z tego nie wyszło poza prezentacjami. A obiecujące Ubuntu for Android porzucili bo tak.

 • Tomasz Lenartowski

  Przypomina mi się, że kilka miesięcy temu ktoś w komentarzach chciał mnie zakrzyczeć, że nie będzie żadnej stacji dokującej. Tsaa

  • DanSlenders

   A to nie było na WPWorld? ;P

   • Tomasz Lenartowski

    Nie bo dopiero z Twojego komentarza dowiedziałem się, że coś takiego istnieje ;).

  • Jest i stacja i przez Miracast bezprzewodowo

 • Jagienka

  A gdyby tak normalnego atoma i windowsa X dać do telefonu? Ciekawe czy kiedykolwiek microsofta najdzie pomysł zrobienia surfejsa mini około 4 calowego.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona