Krótko: wymagania sprzętowe dla Continuum oraz film pokazujący działanie

Continuum ma być jednym ze sposobów, aby przyciągnąć potencjalnych klientów do platformy Windows 10 Mobile. Tryb ma ułatwić pracę, umożliwiając 100% mobilność w pełnym tego słowa znaczeniu. W teorii przecież każdy będzie miał w kieszeni przenośny komputer, na którym wykona te same operacje, co na zwykłym PeCecie.

Od teorii do praktyki daleko, bo jak się właśnie potwierdza, nie każdy skorzysta z dobrodziejstwa Continuum. Aby smartfon mógł przekształcić się w komputer, musi być napędzany przez najnowsze procesory Qualcomm Snapdragon: 808 lub 810. W praktyce oznacza to, że obecnie tylko świeżo zaprezentowane Lumie 950 i 950 XL dają taką możliwość. Oczywiście nie wystarczy do tego sam smartfon – niezbędny jest Display Dock (wyceniony na 99 dolarów), do którego podłącza się wszystkie urządzenia.

Microsoft udostępnił także wytyczne sprzętowe dla różnych kategorii smartfonów z Windows 10 Mobile. Jak widać, tylko Premium phone wyposażony w procesor premium może obsłużyć tryb Continuum.

Windows 10 Mobile 2

W sieci pojawiają się już filmy pokazujące działanie Continuum. Oto jeden z nich:

Jak widać, dzięki Display Dock bez problemu połączymy ze sobą smartfon, monitor, klawiaturę, mysz i inne urządzenia peryferyjne. Co ciekawe, zrobimy to zarówno przewodowo, jak i bezprzewodowo. Na tak „stworzonym” komputerze uruchomimy różne aplikacje w wersji desktopowej, m.in. pakiet Microsoft Office. Jednocześnie nie przeszkadza to w korzystaniu z Lumii jak ze zwykłego telefonu – nadal można na przykład wykonywać i odbierać połączenia oraz pisać i czytać wiadomości. Oprócz tego, ekran Lumii w razie potrzeby posłuży jako touchpad. Także samemu się decyduje, czy na ekranie monitora wyświetlać wersję desktopową systemu, czy zrzut ekranu ze smartfona.

Źródło: Softpedia, Carphone Warehouse na YouTube