Wiko VIEW

Krótko: Microsoft Display Dock dla Lumii 950 i 950 XL kosztuje 99 dolarów

We wtorek Microsoft zaprezentował kilka bardzo interesujących nowości: inteligentną opaskę Band 2, hybrydy Surface Book i Pro 4, a także Lumie 550, 950 oraz 950 XL. Właśnie te dwa ostatnie modele oferują możliwość pracy w trybie Continuum, który pozwala zmienić nasz telefon po podłączeniu myszki, klawiatury i zewnętrznego monitora w mini-komputer. Jednak wymagany do tego będzie Display Dock, któy wkrótce będzie dostępny w sprzedaży.

Microsoft Display Dock pojawił się na stronie producenta, ale aktualnie widnieje przy nim informacja, że jeszcze nie jest dostępny. Według źródła PC World jego cena wyniesie dokładnie 99 dolarów. Zważywszy na to, że pozwoli znacznie rozszerzyć funkcjonalność flagowych Lumii, nie wydaje się to być wygórowaną kwotą.

W dodatku dowiedzieliśmy się, że oficjalna sprzedaż rozpocznie się już w listopadzie. Jakie porty oferuje Microsoft Display Dock? Do naszej dyspozycji otrzymujemy DisplayPort, HDMI, USB typu C i dwa razy USB 2.0, czyli całkiem przyzwoity zestaw.

Co ciekawe, jakiś czas temu firma z Redmond opatentowała równie funkcjonalny dock, lecz wyposażony w dodatkowe złącze magnetyczne. Jestem ciekaw, kiedy z kolei to akcesorium pojawi się w sprzedaży.

źródło: Microsoft przez PC WorldNeowin

Komentarze

 • g

  Ale bezsensowny pomysł.
  Za 99$ (i mniej) to można kupić pełny komputer z Atomem i pełnym windowsem, a do tego w wymiarach podobnych do tego docka.

  • Mihau

   Wiadomo, że “compute stick” jakiegoś rodzaju ma większe możliwości, choć
   za to jest oddzielnym urządzeniem, nie współdzieli automatycznie
   wszystkich plików, aplikacji, ma oddzielne zasilanie etc. To jest, myślę, bardziej proof-of-concept i bajer wyróżniający sprzęt niż produkt, na którym mają nadzieję zarabiać.

   • Do tego dochodzi problem co zrobić, gdy ktoś zadzwoni w trakcie gdy używamy telefonu jako komputera.

    • Mihau

     Odebrać. To akurat nie będzie się różnić od zwykłego telefonu podłączonego do ładowania.

 • eMeeeeerrrt

  Skończy się tym, że tą 950 sprzedadzą zaledwie kilka mln sztuk i z może kilkaset tys tych docków i całe to Contunuum i idea aplikacji uniwersalnych zdechnie śmiercią naturalną tak jak i inne dziwaczne( “i pod prąd”) pomysły Microsoftu…

  Jedną rzecz zrobił DOBRZE Microsoft wraz z premierą WM ale nie sobie ;)
  -tylko konkurencji (googlowi) i klientom…
  za 140$ smartfon z LTE to rzeczywiście jest okazja. Zaleją więc tą nową 550 świat, znowu dokladając…
  konkurencja się dogada z producentami podzespołów by obniżyć koszty swoich urządzeń…
  i najpóźniej za rok, każdy nawet najtańszy smartfon za te 140$ albo i mniej będzie wyposażony w LTE.

  Dziękuje Microsofcie :) ciesze się, że chcesz rozruszać rynek, technologii łączności ale znowu inni na tym skorzystają :)

  • aaa

   Continuum na pewno nie zdechnie. Ta Lumia 950/XL to taka przystawka do Surface Phone i oni to wiedzą dlatego się nie przyjmują.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona