Ważne

LG G4 okazał się hitem w USA

Rynek amerykański jest dosyć trudny dla producentów smartfonów, biorąc pod uwagę dominację Apple. Nie oznacza to jednak, że reszta się poddaje i nie próbuje walczyć o jak największy kawałek tego tortu. Najlepszym przykładem jest Samsung, który ucieka się do różnych sposobów, aby podebrać klientów Apple. Nie można jednak zapominać o LG, które zajmuje w Ameryce Północnej trzecie miejsce pod względem udziału w rynku smartfonów.

Zacznijmy od tego, że tegoroczny flagowiec Koreańczyków, model G4, zawiódł ich oczekiwania i nie sprzedawał się tak dobrze, jak od niego oczekiwano. Sytuacja wyglądała jeszcze gorzej w rodzimej Korei Południowej, gdzie G4 nie powtórzył sukcesu poprzednika i zostawał daleko w tyle za swoim największym konkurentem, czyli Samsungiem, który dwa miesiące wcześniej zaprezentował bardzo dobrze przyjęte Galaxy S6 i S6 Edge.

Wydawać by się mogło, że LG stacza się po równi pochyłej i wkrótce będzie musiało mocno zastanowić się, czy warto brać udział w walce na polu high-endów, czy może skupić się na średniopółkowych i budżetowych urządzeniach, które cieszą się sporym powodzeniem wśród mniej zamożnych klientów.

Jednak na szczęście dla LG, z Ameryki Północnej płyną doskonałe dla Koreańczyków wiadomości. Ich flagowy G4 okazał się hitem w USA. W ciągu pierwszych trzech miesięcy od premiery sprzedał się w ponad milionie egzemplarzy, pobijając tym samym wynik swojego poprzednika (930 000 sztuk w ciągu 90 dni). Przyczyniło się to do wzrostu udziału w amerykańskim rynku smartfonów o 3.1 punkty procentowe, dając łącznie LG udział wynoszący 15% w drugim kwartale 2015 roku.

Oczywiście LG nie zamierza wycofać się z walki o najlepszego flagowca 2016 roku, o czym mogą świadczyć pierwsze plotki na temat LG G5.

Źródło: Business Korea

Komentarze

 • Andrzej Bernaciak

  i dobrze, bo to naprawdę dobry telefon

 • jendrush

  LG G4 zdecydowanie bardziej do mnie przemawia niż Galaxy S6, a mam same Samsungi od paru lat(S2,S4,N4). Mam cichą nadzieję że LG stanie do walki z serią Note od Samsunga bo to co “Sampple” wyprawia(brak wymiennej baterii i slotu na karty) to się w głowie nie mieści.

 • Artur Węgliński

  Oby LG nie poddawało sie w kwesti tworzenia smartfonów i parło do przodu zostawiając w tyle szajsunga pod względem innowacji.

 • Edu

  Mam g4 stylus też jest super. To mój pierwszy Lg i jestem super zadowolony.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona