Ważne

Sprzedaż LG G4 znacznie poniżej oczekiwań. Przynajmniej w Korei Południowej

Od premiery tegorocznego flagowca od LG – modelu G4 minęły prawie 3 miesiące. Po niedawnych informacjach, że nie radzi sobie on na rynku tak dobrze, jak od niego oczekiwano pojawiły się kolejne, uświadamiające, że Koreańczycy mogą mieć większy problem, niż wydawało się to wcześniej.

Wedle wieści, jakie dochodzą do nas z Korei Południowej, wyniki sprzedażowe osiągane przez LG G4  w tym kraju są znacznie gorsze od oczekiwanych, przez co model pozostaje daleko w tyle za swoim największym konkurentem, Samsungiem Galaxy S6 i S6 Edge. Co więcej, już teraz wiadomo, że LG będzie miało duży problem z osiągnięciem zakładanych celów sprzedażowych i zysków.

Koreańskie media podały dziś, że do końca czerwca LG G4 rozszedł się w nieco ponad 240 000 egzemplarzy, co oznacza, że dziennie trafiał do 3 500 – 3 800 nowych klientów. Nie wydaje się to tragiczne, lecz LG miało nadzieję na więcej. Zwłaszcza, że jego konkurent, Samsung, sprzedał w tym samym okresie w Korei Południowej 1,3 miliona S6 i S6 Edge (co ciekawe, rok temu sytuacja wyglądała zupełnie inaczej – Samsung Galaxy S5 zostawał daleko w tyle za LG G3).

LG planuje w tym roku przekazać w ręce klientów 8 milionów sztuk LG G4. Biorąc pod uwagę fakt, jak ich tegoroczny flagowiec radzi sobie na rodzimym rynku, możemy wyrazić obawę o to, jak sprawa wygląda w innych krajach.

Źródło: G for Games

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona