Ważne
Wiko VIEW

Co piąty sprzedany smartfon w 2 kwartale 2015 r. miał na obudowie logo Samsunga

Samsung jest bezdyskusyjnym liderem, jeśli chodzi o sprzedaż smartfonów. Potwierdzają to kolejne badania, z których jasno wynika, że w ubiegłym kwartale klienci po raz kolejny najchętniej wybierali urządzenia z logo Samsunga na obudowie.

Infographic-Q2-2015-Global-Mobile-Market 1

Z raportu autorstwa Counterpoint Technology Market Research możemy się dowiedzieć jednak jeszcze więcej. O ile globalnie Samsung posiadał udział na poziomie 21%, to jeśli wziąć pod uwagę samą Amerykę Północną, nie jest już tak spektakularnie. Tutaj koreański gigant musiał ustąpić Apple miejsca na szczycie podium.

Infographic-Q2-2015-Global-Mobile-Market 2

Jednak na pozostałych kontynentach Samsung pozostaje liderem: w Europie udział jego smartfonów w drugim kwartale 2015 roku wyniósł 32%, w Azji 14%, Ameryce Południowej 27%, a na Środkowym Wschodzie i Afryce aż 34%.

Jak widać na powyższych grafikach, oprócz Apple całkiem dobrze radzi sobie też Huawei, który zarówno globalnie, jak i na poszczególnych rynkach zajmuje trzecie miejsce (z wyłączeniem Ameryki Północnej, gdzie znalazł się poza podium). Zwłaszcza na rodzimym rynku azjatyckim bardzo mało brakuje mu, żeby wyprzedzić Apple (11%) i dogonić Samsunga. Biorąc pod uwagę wzrost popularności produktów Chińczyków może się to stać już niedługo.

Źródło: Counterpoint

Komentarze

 • Petro Shiro

  Ciekawe jak wygląda sytuacja w Polsce i na jakim miejscu w Polsce jest Huawei :)

  • Pokuszę się o stwierdzenie, że smartfony od Huawei sprzedają się w naszym kraju bardzo dobrze. Wiem, że w pewnym sklepie z elektroniką (nazwy nie wymienię, żeby nie było kryptoreklamy) model P8 lite wyprzedaje się na pniu po każdej dostawie :)

   • P8 Lite, zwłaszcza po ostatniej obniżce cen, jest jednym z ciekawszych smartfonów w swojej klasie, więc w sumie nie ma się co dziwić ;-)

    Ja życzę Huawei jak najlepiej. Przez ostatnie lata zrobili ogromny postęp.

    Mam nadzieję, że uda mi się zdobyć dostęp do najnowszych wyników z GFK – wtedy wszystko stanie się jasne. Ale poczekajmy aż się skończy Q3.

 • Lotr85

  Osobiscie Huaweia w Polsce dal bym na pierwsze miejsce :)

 • Łukasz

  Samsung jest bezdyskusyjnym liderem, jeśli chodzi o sprzedaż smartfonów. – taa, jak wypuszczają klony klonów z dopisanym “plus, neo, value edition”, to co się dziwić? Ich odgrzanych kotletów jest na pęczki, więc gdzie się nie spojrzy na wystawę w sklepach to samsung, samsung, samsung.. o, troszkę wyżej kolejny samsung i jeszcze jeden… gdyby mieli parę bazowych modeli bez odgrzewanych kotletów sytuacja wyglądałaby inaczej. Do tego wypada doliczyć modele wciskane na siłę w abonamencie, np. J1 jako “wydajny” smartfon.

 • Andrzej Bernaciak

  Powiem szczerze, że zawsze kupowałem linię Galaxy S do S5, ale teraz coś się zmieniło. Kupiłem LG G4 i chyba nastąpi przesiadka w moim życiu na wyższą półkę od LG. Wymiata i nie ma tyle syfu co S

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona